Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 340

hemodialyza@nemcl.cz

Hemodialyzační oddělení

Nové moderní pracoviště Hemodialyzačního střediska nabízí pacientům nejmodernější léčbu, komfortní prostředí i špičkové zázemí pro zdravotníky. Z pohledu medicíny středisko pracuje s nejmodernějšími technologiemi, které lze vůbec pacientům, kterým ledviny neplní svou základní funkci, poskytovat.

Díky nově vybudovanému systému léčí naše pacienty individuálně dle jejich potřeb. Pacientům poskytuje hemodialýzu a peritoneální dialýzu, ke kterým přibyla dnes nejefektivnější metoda mimotělní eliminační léčby, a to hemodiafiltrace.

MUDr. Peter Marchyn

MUDr. Peter Marchyn

Primář oddělení

+420 487 954 341
peter.marchyn@nemcl.cz

Mgr. Daniela Němcová

Mgr. Daniela Němcová

Vrchní sestra

+420 487 954 346
daniela.nemcova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Nefrologická ambulance

po - pá

07:00 - 15:00

MUDr. Marchyn Peter

+420 487 954 344

O nás

Pacientům poskytujeme základní druhy dialýzy a to hemodialýzu, hemodiafiltraci a peritoneální dialýzu. Tato druhá metoda - hemodiafiltrace, která je přirozenější a nese ve většině případů lepší výsledky, v současné době v přístupu léčby značně převažuje. Naše přístroje dokáží i takzvanou mixdiluci. To je spojení prediluční i postdiluční metody hemodiafiltrace do jedné procedury.

Pacientům v novém středisku slouží celkem 18 dialyzačních monitorů, které díky vysoce propracovanému softwaru umožňují poskytovat tu nejlepší pacientskou léčbu, monitory zachycují a okamžitě reagují přizpůsobením parametrů na odchylky hemodinamiky daného pacienta. Absolutní špičkou, kterou monitory nabízejí, je pak také samotné vyhodnocování léčby, se kterým následně pracuje zdravotnický personál.

Za zmínku stojí jistě i samotné dialyzátory, tedy vlastní umělá ledvina zajišťující čištění odpadních látek a přebytečné vody z těla, které jsou součástí celého systému. Také máme novou špičkovou úpravnu vody a centrální míchání roztoků.

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu