Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 207

neurologie@nemcl.cz

Neurologické oddělení

Neurologické oddělení svým pacientům zajišťuje specializovanou péči v oblasti akutních i chronických onemocnění ve formě lůžkové i ambulantní péče. Tým kvalifikovaných odborníků z řad lékařů, sester a ošetřovatelek zde poskytuje diagnostickou i léčebnou péči pacientům s onemocněním centrálního i periferního nervového systému a struktur s tímto systémem souvisejících v souladu s nejnovějšími trendy.

Naše Neurologické oddělení má již 10 let status „Iktového centra“ a je zařazené do celorepublikové sítě specializovaných pracovišť pro léčbu Cévní mozkové příhody.

MUDr. Jan Novák

MUDr. Jan Novák

Primář oddělení

+420 487 954 201
jan.novak@nemcl.cz

Monika Nosáková, DiS.

Monika Nosáková, DiS.

Vrchní sestra

+420 487 954 202
monika.nosakova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Neurologická ambulance

út

09:00-13:00

MUDr. Procházková

st

10:00-12:00

prim. MUDr. Novák

čt

08:00-13:00

MUDr. Procházková

487 954 205

EMG (MUDr. Koukal), EEG, BAEP, VEP - 1x měsíčně pouze pro objednané

Činnosti oddělení

Mezi hlavní činnosti oddělení patří problematika cévních onemocnění mozku, bolestí hlavy různých příčin, zánětlivých onemocnění, nádorů, epilepsie, nervosvalových onemocnění a bolestivých syndromů při onemocnění páteře, extrapyramidových poruch a degenerativních onemocnění.

V rámci iktového programu úzce spolupracujeme s naším oddělením Chirurgie, Léčebné rehabilitace a LDN, a v případě nutnosti neurochirurgického řešení pak také se špičkovými neurochirurgickými pracovišti – zejména v Liberci a Ústí nad Labem.

Při oddělení funguje EEG a EMG laboratoř. Na oddělení provádíme lumbální punkce především za účelem odběru biologického materiálu a dalšího podrobného vyšetření mozkomíšního moku.  Přímo v nemocnici máme k dispozici kvalitní zobrazovací techniky – RTG, sonografii (vč. TEE), CT (vč. CT AG), DSA a MRI. To vše dává možnost provést prakticky bezodkladně kompletní vyšetření nervového systému potřebného k určení správné diagnózy a rozhodnutí o dalším léčebném postupu.

Lůžková část

Lůžkové oddělení má k dispozici 32 standardních lůžek a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj. Na oddělení se nachází rehabilitační cvičebna, společenská místnost s TV, malou knihovnou, chladničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí.

Pro pacienty s nutností intenzivní terapie a monitorace životních funkcí slouží samostatná neurologická JIP, kde jsou hlavními diagnózami cévní mozkové příhody (infarkty, krvácení), komatózní stavy z neurologických příčin, zánětlivá onemocnění CNS a epileptické záchvaty vč. epileptických statů.

Ambulantní péče

Neurologické oddělení provozuje specializované neurologické ambulance pro cévní mozkové příhody, záchvatová/demyelinizační/extrapyramidová/neuromuskulární onemocnění a pro dětskou neurologii. V rámci služeb Centrálního příjmu zajišťujeme též urgentní neurologickou ambulanci. Samozřejmostí je konziliární služba pro všechna ostatní oddělení včetně Pediatrie.

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu