Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 207

neurologie@nemcl.cz

Neurologické oddělení

Neurologické oddělení zajišťuje specializovanou péči v oblasti akutních i chronických onemocnění, a to péči jak lůžkovou, tak ambulantní. Tým odborníků poskytuje diagnostickou i léčebnou péči pacientům s onemocněním centrálního i periferního nervového systému a struktur souvisejících s tímto systémem.

Neurologické oddělení je zařazené do celorepublikové sítě specializovaných pracovišť pro léčbu pacientů s cévní mozkovou příhodou, má status "Iktového centra".

MUDr. Jan Novák

MUDr. Jan Novák

Primář oddělení

+420 487 954 201
jan.novak@nemcl.cz

Monika Nosáková, DiS.

Monika Nosáková, DiS.

Vrchní sestra

+420 487 954 202
monika.nosakova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Neurologická ambulance

út

09:00-13:00

MUDr. Procházková

st

10:00-12:00

prim. MUDr. Novák

čt

08:00-13:00

MUDr. Procházková

487 954 205

EMG (MUDr. Koukal), EEG, BAEP, VEP - 1x měsíčně pouze pro objednané

O nás

Neurologické oddělení zajišťuje specializovanou péči z oblasti akutních i chronických onemocnění, a to péči jak lůžkovou, tak ambulantní. Poskytuje léčebnou i diagnostickou péči pacientům s onemocněním centrálního i periferního nervového systému a struktur souvisejících s tímto systémem.

Hlavní náplní péče oddělení je problematika cévních onemocnění mozku, bolestí hlavy, zánětlivých onemocnění, nádorů, epilepsie, nervosvalových onemocnění a bolestivých syndromů při onemocnění páteře, extrapyramidových poruch a degenerativních onemocnění. Zdravotní péči nemocným na našem oddělení poskytuje tým lékařů a kvalifikovaných zdravotních sester a ošetřovatelek v souladu s nejnovějšími trendy.

V rámci iktového programu úzce spolupracujeme s oddělením léčebné rehabilitace, s  oddělením LDN a s chirurgickým oddělením naší nemocnice. Pro případ nutnosti neurochirurgického řešení zdravotních problémů našich pacientů velmi úzce spolupracujeme se špičkovými neurochirurgickými pracovišti, zejména v Liberci a v Ústí nad Labem.

Neurologickému oddělení byla přiznána akreditace pro obor Neurologie. Neurologické oddělení je zařazené do celorepublikové sítě specializovaných pracovišť pro léčbu pacientů s iktem, od 1. 1. 2011 má naše oddělení status  “Iktového centra“.

Lůžkové oddělení má k dispozici 32 standardních lůžek. Na vlastní přání může být pacient ubytován na pokoji nadstandardním s 1 lůžkem. Na oddělení je rehabilitační cvičebna, společenská místnost s TV a malou knihovnou, chladničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Pro pacienty s nutností intenzivní terapie a monitorace životních funkcí slouží samostatná neurologická JIP, kde jsou hlavními diagnózami cévní mozkové příhody (jak infarkty, tak krvácení), komatózní stavy z neurologických příčin, zánětlivá onemocnění centrálního nervového systému, epileptické záchvaty včetně epileptických statů.

Neurologické oddělení provozuje také specializované neurologické ambulance – pro cévní mozkové příhody, pro záchvatová onemocnění, pro demyelinizační a extrapyramidová onemocnění, pro neuromuskulární onemocnění, pro dětskou neurologii. Zajišťujeme též urgentní neurologickou ambulanci v rámci služeb Centrálního příjmu. Samozřejmostí je konziliární služba pro všechna ostatní oddělení nemocnice včetně pediatrie a novorozenců.

Při oddělení funguje EEG a EMG laboratoř, na oddělení se provádějí lumbální punkce především za účelem odběru a dalšího podrobného vyšetření mozkomíšního moku, máme k dispozici kvalitní zobrazovací techniky – přímo v nemocnici RTG, sonografie (včetně TEE), CT (včetně CT AG), DSA, v blízkém Liberci, Jablonci n. N. a Ústí n. L. pak MRI. To vše dává možnost prakticky kompletního vyšetření nervového systému potřebného k určení správné diagnózy a rozhodnutí o léčebném postupu.

Dokumenty ke stažení

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu