Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Sekretariát oddělení

+420 487 954 207

neurologie@nemcl.cz

Neurologické oddělení

Dotazník spokojenosti

O oddělení

  • Diferenciální diagnostika a terapie akutních neurologických stavů.

  • Kompletní nabídka pomocných neurologických vyšetření – EEG, EMG, EP, Ultrazvuk, LP.

  • Následné ambulantní poradny včetně cerebrovaskulární.

  • Ambulantní terapie dystonie včetně aplikace botulotoxinu.

  • Součástí neurologického oddělení – JIP je Iktové centrum, které zajišťuje péči o pacienty zejména v akutní fázi CMP.

  • Informace o zdravotním stavu pacienta telefonní cestou podáváme z kapacitních důvodů výhradně po 14. hodině. Děkujeme za pochopení.

MUDr. Jan Novák

MUDr. Jan Novák

Primář oddělení

+420 487 954 201
jan.novak@nemcl.cz

Bc. Monika Nosáková, DiS.

Bc. Monika Nosáková, DiS.

Vrchní sestra

+420 487 954 202
monika.nosakova@nemcl.cz

Neurologie

Neurologie

2. podlaží budova A

+420 487 954 207
neurologie@nemcl.cz

Návštěvní doba

Návštěvní doba

denně 14:30-16:30


Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Neurologická ambulance
Ukázat na mapě
po - pá

11:00-14:00

MUDr. Novák, MUDr. Boitsová

EMG

pouze pro objednané

MUDr. Koukal

EEG, BAEP, VEP

pouze pro objednané

+420 487 954 205

pouze pro objednané pacienty po telefonické domluvě. Najdete nás v 2. podlaží budovy A.

Více o oddělení

Neurologické oddělení svým pacientům zajišťuje specializovanou péči v oblasti akutních i chronických onemocnění ve formě lůžkové i ambulantní péče. Tým kvalifikovaných odborníků z řad lékařů, sester a ošetřovatelek zde poskytuje diagnostickou i léčebnou péči pacientům s onemocněním centrálního i periferního nervového systému a struktur s tímto systémem souvisejících v souladu s nejnovějšími trendy.

Naše Neurologické oddělení má již 10 let status Iktového centra a je zařazené do celorepublikové sítě specializovaných pracovišť pro léčbu Cévní mozkové příhody. Iktové centrum poskytuje pacientům zejména v akutní fázi CMP např. trombolytickou léčbu, indikaci endovaskulární intervence, neurointenzivní péči vč. rehabilitace a logopedie, nastavení terapie sekundární prevence a následné sledování pacientů cestou cerebrovaskulární poradny.

Informace o zdravotním stavu pacienta podává výhradně ošetřující lékař (primář oddělení nemusí být a často ani není ošetřujícím lékařem pacienta), a to na následujících tel. číslech: 487 954 206 (standardní odd.) a 487 954 200 (JIP). Vrchní sestra není oprávněna podávat informace o zdravotním stavu hospitalizovaného.

Do odborné ambulance se lze objednat pouze během její provozní doby (viz výše), a to prostřednictvím tel. č. 487 954 205.

Činnosti Neurologie

Mezi hlavní činnosti oddělení patří problematika cévních onemocnění mozku, bolestí hlavy různých příčin, zánětlivých onemocnění, nádorů, epilepsie, nervosvalových onemocnění a bolestivých syndromů při onemocnění páteře, extrapyramidových poruch a degenerativních onemocnění.

V rámci iktového programu úzce spolupracujeme s naším oddělením Chirurgie, Léčebné rehabilitace a LDN, a v případě nutnosti neurochirurgického řešení pak také se špičkovými neurochirurgickými pracovišti – zejména v Liberci a Ústí nad Labem.

Při oddělení funguje EEG a EMG laboratoř. Na oddělení provádíme lumbální punkce především za účelem odběru biologického materiálu a dalšího podrobného vyšetření mozkomíšního moku.  Přímo v nemocnici máme k dispozici kvalitní zobrazovací techniky – RTG, sonografii (vč. TEE), CT (vč. CT AG), DSA a MRI. To vše dává možnost provést prakticky bezodkladně kompletní vyšetření nervového systému potřebného k určení správné diagnózy a rozhodnutí o dalším léčebném postupu.

Lůžková část

Lůžkové oddělení má k dispozici 32 standardních lůžek a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj. Na oddělení se nachází rehabilitační cvičebna, společenská místnost s TV, malou knihovnou, chladničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí.

Pro pacienty s nutností intenzivní terapie a monitorace životních funkcí slouží samostatná neurologická JIP, kde jsou hlavními diagnózami cévní mozkové příhody (infarkty, krvácení), komatózní stavy z neurologických příčin, zánětlivá onemocnění CNS a epileptické záchvaty vč. epileptických statů.

Ambulantní péče

Neurologické oddělení provozuje specializované neurologické ambulance pro cévní mozkové příhody, záchvatová/demyelinizační/extrapyramidová/neuromuskulární onemocnění a pro dětskou neurologii. V rámci služeb Centrálního příjmu zajišťujeme též urgentní neurologickou ambulanci. Samozřejmostí je konziliární služba pro všechna ostatní oddělení včetně Pediatrie.

© 2024 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu