Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 650

rehabilitace@nemcl.cz

Oddělení léčebné rehabilitace

Oddělení Léčebné rehabilitace se zabývá diagnostikou, terapií a prevencí všech sekundárních změn, které provázejí základní onemocnění a výcvikem kompenzačních mechanizmů v rámci postiženého orgánu (systému). Cílem je, aby funkční ztráta byla pro pacienty co nejmenší.

I díky evropským projektům disponuje oddělení řadou moderních přístrojů, díky nimž je v nemocnici poskytována rehabilitační péče na vysoké úrovni. Rehabilitaci velmi ovlivnila robotizace a vývoj medicínských přístrojů v posledních letech. Oddělení bylo vybaveno například přístrojem pro funkční pohybovou terapii končetin, analýzu a terapii poruch chůze nebo funkční elektrostimulaci.

MUDr. Vladimír Trenčiansky

MUDr. Vladimír Trenčiansky

Primář oddělení

+420 487 954 651
vladimir.trenciansky@nemcl.cz

Mgr. Dana Šperlíková

Mgr. Dana Šperlíková

Vrchní fyzioterapeutka

+420 487 954 652
dana.sperlikova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Rehabilitační lékař
po, st, čt, pá

09:00 - 12:00

+420 487 954 656

Návštěvy jsou možné pouze na základě předchozího telefonického objednání.

Činnosti oddělení

Mimo výše uvedeného se zabýváme prostředky zdravotnické techniky – jejich výběrem, vybavením a nácvikem pro správné používání. Specifické prostředky využíváme k pozitivnímu ovlivnění bolesti v rámci manuální i přístrojové terapie. Obnovou tělesné zdatnosti na potřebnou úroveň pomáháme v rámci léčebného programu k udržení optimální kvality života, popř. k znovuzařazení do všech původně vykonávaných denních aktivit.

Léčebná rehabilitace je realizována týmovou prací rehabilitačních lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů a dalších odborníků na podkladě úzké mezioborové spolupráce. Oddělení je rozděleno na sekci lůžkového fondu a podstatnou část tvoří také ambulantní složka.

Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. byla MZ ČR udělena akreditace pro obor specializačního vzdělávání lékařů a fyzioterapeutů.

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu