Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 650

rehabilitace@nemcl.cz

Oddělení léčebné rehabilitace

Oddělení Léčebné rehabilitace je dočasně zrušeno - v tomto prostoru je nyní covidová jednotka. K objednávání na léčebnou rehabilitaci proto využívejte výhradně telefonního čísla 487 954 650. Děkujeme za pochopení.

Oddělení Léčebné rehabilitace se zabývá diagnostikou, terapií a prevencí všech sekundárních změn, které provázejí základní onemocnění, výcvikem kompenzačních mechanizmů v rámci postiženého orgánu (systému). Cílem je, aby funkční ztráta byla pro pacienty co nejmenší.

I díky evropským projektům disponuje oddělení řadou moderních přístrojů, které rehabilitační péči v nemocnici posouvají na moderní pracoviště. Díky robotizaci pracuje oddělení například přístrojem pro funkční pohybovou terapii končetin, přístrojem pro analýzu a terapii poruch chůze nebo přístrojem pro funkční elektrostimulaci.

MUDr. Vladimír Trenčiansky

MUDr. Vladimír Trenčiansky

Primář oddělení

+420 487 954 651
vladimir.trenciansky@nemcl.cz

Mgr. Dana Šperlíková

Mgr. Dana Šperlíková

Vrchní fyzioterapeutka

+420 487 954 652
dana.sperlikova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Rehabilitační lékař

po, st, čt, pá

09:00 - 12:00

+420 487 954 656

Ordinační doba dle telefonického objednání! V SOUČASNÉ DOBĚ NEJSOU PROVÁDĚNY terapie, které nejsou hrazeny ZP, vodoléčebné procedury a masáže.

O nás

Oddělení Léčebné rehabilitace se zabývá diagnostikou, terapií a prevencí všech sekundárních změn, které provázejí základní onemocnění, výcvikem kompenzačních mechanizmů v rámci postiženého orgánu (systému). Cílem je, aby funkční ztráta byla co nejmenší, výcvikem substitučních mechanizmů nepostižených orgánů (systémů), aby funkční ztráta byla minimalizovaná. Dále se zabýváme vybavením potřebnými prostředky zdravotnické techniky a nácvikem jejich používání. Využíváme specifické prostředky k ovlivnění bolesti v rámci manuální i přístrojové terapie. Obnovou tělesné zdatnosti na potřebnou úroveň pomáháme v rámci léčebného programu k udržení optimální kvality života tj. znovu zařazení do všech původních denních aktivit.

Léčebná rehabilitace je realizována týmovou prací rehabilitačních lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů a dalších odborníků na podkladě úzké mezioborové spolupráce. Oddělení je rozděleno na sekci lůžkového fondu a podstatnou část tvoří také ambulantní složka.

Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. akreditaci pro obor specializačního vzdělávání lékařů a fyzioterapeutů.

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu