Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 480

patologie@nemcl.cz

Oddělení patologie

Na oddělení vyšetřujeme bioptický a cytologický materiál z Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s. i z ambulantních zařízení regionu v režimu Rutina/Statim, provádíme peroperační vyšetření pro nemocnici v České Lípě a v Rumburku a v neposlední řadě provádíme patologicko-anatomické pitvy zemřelých pro obě nemocnice.

MUDr. Marek Urbanec

MUDr. Marek Urbanec

Primář oddělení

+420 487 954 491
marek.urbanec@nemcl.cz

Natália Veselá

Natália Veselá

Vedoucí laborantka

+420 487 954 482
natalia.vesela@nemcl.cz

Kde nás najdete

O nás

Patolog je kvalifikovaný lékař, jehož hlavní náplní práce je mikroskopické vyšetřování tkání pacientů, které jsou odebírány při operacích v nemocnicích či při ambulantních chirurgických výkonech.

Oddělení patologie disponuje paletou histochemických a imunohistochemických metod - aktuální seznam je přílohou Laboratorní příručky Laboratoře oddělení patologie a je pravidelně aktualizován s ohledem na spektrum vyšetřovaných tkání a vývoji v oboru.

Oddělení patologie spolupracuje s fakultními pracovišti zejména při stanovení prediktorů nádorové tkáně a účastní se výuky studentů Střední zdravotnické školy v České Lípě. Laboratoř oddělení patologie je zdravotnická laboratoř akreditovaná ČIA dle normy ČSN EN ISO 15189 : 2013

Dokumenty ke stažení

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu