Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 524

orto-trauma@nemcl.cz

Ortopedicko–traumatologické oddělení

Ortopedie disponuje lůžkovou částí k zabezpečení operační léčby a také pravidelnou ambulancí, sloužící k ošetření a vyšetření pacientů, ošetření chronicky nemocných, k indikaci k operačním výkonům a k pooperačním kontrolám. Ambulantní složka provádí vyšetření ortopedických onemocnění, vad a traumat pacientů dospělého i dětského věku, poúrazových a pooperačních stavů, včetně jejích komplikací, s návrhem jejich řešení. Na lůžkové části probíhá bezprostřední příprava k operačním výkonu a následná pooperační péče, včetně rehabilitační.

Traumatologie pak ošetřuje všechny typy zlomenin končetin a přilehlých kloubů.

Z provozních důvodů je v současné době uzavřena stanice traumatologie v 7. patře. Pacienti jsou hospitalizováni na stanici ortopedie v 5. patře.

MUDr. Petr Ježek

MUDr. Petr Ježek

Primář oddělení

+420 487 954 521
petr.jezek@nemcl.cz

Martina Černá

Martina Černá

Vrchní sestra

+420 487 954 542
martina.cerna@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Ortopedická ambulance

po

09:00 - 15:00

út

09:00 - 15:00

st

09:00 - 15:00

čt

09:00 - 12:00

09:00 - 14:00

+420 487 954 544

DOČASNĚ PŘESTĚHOVÁNO DO 2. PATRA NEMOCNICE (původně neurologická ambulance). POUZE NA OBJEDNÁNÍ! Telefonické objednání denně 07:30 - 08:30 hod. Pacienty přijímáme pouze s doporučením od praktického lékaře.

Ultrazvuk dětských kyčlí

po

09:00 - 11:00

+420 487 954 524

NUTNÉ PŘEDCHOZÍ OBJEDNÁNÍ! Telefonické objednání probíhá v pracovní dny mezi 11-12 hod., sekretářka ortopedie. S sebou k vyšetření prosíme přineste kartu pojištěnce dítěte a žádanku / doporučení.

Traumatologická ambulance

po - pá

08:30 - 15:00

+420 487 954 123

Tel. vyšetřovna +420 487 954 716. Pohotovostní ambulance je v přízemí nemocnice a je v provozu po - pá 15:00 - 17:00 hod a v so, ne a svátky je provoz nepřetržitý.

O nás

Ortopedie

Ortopedie disponuje lůžkovou částí k zabezpečení operační léčby a také pravidelnou ambulancí, sloužící k ošetření a vyšetření pacientů, ošetření chronicky nemocných, k indikaci k operačním výkonům a k pooperačním kontrolám. V současné době provádí ambulantní složka plné spektrum vyšetření ortopedických onemocnění, vad a traumat pacientů dospělého i dětského věku, poúrazových a pooperačních stavů, včetně jejích komplikací, s návrhem jejich řešení. Na lůžkové části pak probíhá bezprostřední příprava k operačním výkonu i následná pooperační péče, včetně rehabilitační.

Pacienti po velkých ortopedických výkonech jsou v pooperačním období na nezbytně nutnou dobu hospitalizováni na aseptické části multioborové JIP chirurgického oddělení. Neodmyslitelnou součástí péče o nemocné je i rehabilitační péče na lůžku i mimo něj, která je zabezpečena fyzioterapeuty. Valná většina našich pacientů po implantaci kloubních náhrad pokračuje z ortopedického lůžka v další péči rehabilitační díky bezprostředně navazující hospitalizaci na lůžku rehabilitačního oddělení českolipské nemocnice.

K operační léčbě je vyčleněn stabilně jeden aseptický sál pro kostní ortopedickou chirurgii a sál pro traumatologii skeletu, splňující normy stanovené ortopedickou společností. Oddělení se zabývá celou škálou ortopedických výkonů. V oblasti implantace umělých kloubů se jedná o endoprotézy kyčelních, kolenních, ramenních kloubů i I. metatarzofalangeálních kloubů, včetně jejich výměn.

Nezbytnou součástí operační léčby jsou artroskopické výkony v oblasti ramenního, kolenního, loketního a hlezenného kloubu, včetně rekonstrukčních operačních výkonů ramene a kolene. Dále pak provádíme rekonstrukční výkony v oblasti nohy, korektivní výkony na dlouhých kostech, ztužení malých i velkých kloubů končetin, výkony v souvislosti s následky dětské mozkové obrny, rekonstrukční výkony na měkkých tkáních pohybového aparátu, včetně entezopatií a úžinových syndromů.

Traumatologie

Traumatologie ošetřuje všechny typy zlomenin končetin a přilehlých kloubů dle principů AO skupiny. Používáme techniky zajištěného nitrodřeňového hřebování i techniky moderních dlahových systémů, vždy z portfolia etablovaných firem.

Traumatologie provádí i akutní ošetření zlomenin končetin zevními fixatéry a řeší nekomplikované úrazové aloplastiky kyčelního kloubu. Věnuje se i artroskopickým ošetřením poranění měkkých částí kolenního kloubu, artroskopicky asistovaným osteosyntézám zlomenin v oblasti kolenního kloubu. U dětských pacientů je preferováno konzervativní ošetření zlomenin dlouhých kostí, v indikovaných případech pak používá techniky miniosteosyntéz, ESIN a transfixace Kirschnerovými dráty.

Do péče traumatologie pak v neposlední řadě spadá i akutní ošetření a případné konzervativní léčení kraniotraumat, traumat páteře a pánve, v návazné spolupráci s traumacentrem krajské nemocnice v Liberci.

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu