Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 954 106

stravovani@nemcl.cz

Stravovací provoz

Stravovací provoz je certifikovaným pracovištěm, které splňuje požadavky vyplývající z vedení správné hygienické a výrobní praxe a rovněž vedení systému kritických bodů. Oddělení zajišťuje přípravu a podávání pacientské stravy, která splňuje nejnáročnější požadavky v závislosti na diagnóze hospitalizovaného pacienta nemocnice.

Stravu připravuje oddělení také pro zaměstnance nemocnice a externí strávníky. V neposlední řadě provozuje pro veřejnost nemocniční NEMO Bistro, které kromě občerstvení nabízí také teplé pokrmy a malý obchůdek.

Marián Bučko, RNt.

Marián Bučko, RNt.

Vedoucí stravovacího provozu, vedoucí nutriční terapeut, specialista

+420 487 954 106
marian.bucko@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Dietologická a obezitologická poradna

út

07:30 - 16:00

st

07:30 - 16:00

čt

07:30 - 16:00

+420 487 954 150

Objednávání út, st od 08:00 do 12:00 hod. Emailové spojení dietni.poradna@nemcl.cz.

O nás

Pacientská strava

Stravovací provoz zajišťuje stravu pro hospitalizované pacienty Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. Na kvalitě a složení stravy se v nemocnici podílí tým nutričních terapeutů, který pracuje v souladu s platným dietním systémem schváleným ústavním dietologem. Dle aktuálního zdravotního a výživového stavu pacienta indikuje dietu vždy ošetřující lékař. Nutriční terapeut ve spolupráci s ošetřujícím personálem zajišťuje kromě odborné nutriční péče, hodnocení nutričního stavu pacienta, jeho edukaci, dále nezbytnou administrativu, sestavuje plány léčebné výživy a rovněž individuální postupy u polyvalentních alergií, apod. Ústavním dietologem nemocnice je MUDr. Věra Stojová.

Zaměstnanecká strava

Stravovací provoz zajišťuje stravu pro zaměstnance Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. a.s. a také pro externí strávníky. Každý pracovní den je jim nabízeno celkem 5 hlavních obědových chodů. Zaměstnanci a externí strávníci mají možnost výběru ze dvou dietních chodů, diety č. 4 (s omezením tuků) a diety č. 9B (diabetická 225 gramů sacharidů).

NEMO Bistro

V hlavní budově nemocnice je v přízemí umístěno moderní nové nemocniční NEMO Bistro. Kromě nápojů, zákusků, vlastnoručně vyráběných chlebíčků nebo obložených baget nabízí bistro také teplé pokrmy, speciální akce i malý obchůdek se sortimentem pro každého, kdo zavítá do nemocnice.

Otevírací doba

Pondělí - pátek 6:30 hod až 15:00 hod.
Víkendy, svátky 9:00 hod až 15:00 hod.

Vedoucí bistra Jitka Koděrová, tel. +420 487 954 715

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu