Oddělení léčebné rehabilitace

ODDĚLENÍ LÉČEBNÉ REHABILITACE 

 

Primář oddělení: MUDr. Vladimír Trenčiansky
Telefon: 487 954 651
Email: vladimir.trenciansky@nemcl.cz

Vrchní fyzioterapeutka: Mgr. Dana Šperlíková
Telefon: 487 954 652
Email: dana.sperlikova@nemcl.cz

                                                                                                                                                                                                                             

V.Trencianksy (Trenčiansky Vladimír.JPG) 


D.Sperlikova (Šperlíková Dana.JPG)

Charakteristika oddělení 

Oddělení Léčebné rehabilitace se zabývá diagnostikou, terapií a prevencí všech sekundárních změn, které provázejí základní onemocnění, výcvikem kompenzačních mechanizmů v rámci postiženého orgánu (systému), aby funkční ztráta byla co nejmenší, výcvikem substitučních mechanizmů nepostižených orgánů (systémů), aby funkční ztráta byla minimalizovaná. Dále se zabýváme vybavením potřebnými prostředky zdravotnické techniky a nácvikem jejich používání. Využíváme specifické prostředky k ovlivnění bolesti v rámci manuální i přístrojové terapie. Obnovou tělesné zdatnosti na potřebnou úroveň pomáháme v rámci léčebného programu k udržení optimální kvality života tj. znovu zařazení do všech původních denních aktivit.
Léčebná rehabilitace je realizována týmovou prací rehabilitačních lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů a dalších odborníků na podkladě úzké mezioborové spolupráce.
Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. akreditaci pro obor specializačního vzdělávání lékařů a fyzioterapeutů.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. akreditaci pro obor specializačního vzdělávání
rehab-akreditace.jpg (42 kB)
Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. akreditaci pro obor specializačního vzdělávání
rehab-akreditace-s2.jpg (35 kB)


Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)