Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Očkování COVID-19

Na této stránce najdete veškeré informace týkající se očkování proti onemocnění COVID-19 v očkovacím centru umístěném v areálu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.

Základní informace

Očkování probíhá na adrese Purkyňova 1849, Česká Lípa. Očkovací centrum je situováno v budově G (dříve polní nemocnice u zadního vjezdu do areálu). Viz mapka.

Parkování je možné buď přímo v areálu nemocnice nebo na parkovišti u restaurace Arbes. Nejbližšími zastávkami MHD jsou Purkyňova-nemocnice, Moskevská, Liberecká a Jana Wericha. (Upozorňujeme občany, že lávka podél budovy Polikliniky je částečně uzavřena. Průchod budovou skrze lékárnu lze využít pouze v době do 17:30 hodin.)

Provozní doba očkovacího centra je v červenci stanovena na každý pracovní den od 13:00 do 21:00 hodin. Od srpna pak na každý pracovní den od 14:00 do 21:00 hodin.

Strategie očkování v NsP k 28. 07. 2021

1. Od středy 28. 07. 2021 očkujeme i neregistrované osoby bez termínu. Této příležitosti může využít jakýkoli zájemce, a to každý pracovní den od 16:00 hodin.

2. V důsledku zkvalitnění péče nabízíme očkování také neregistrovanému doprovodu očkovaného – to znamená, že dostaví-li se na očkování např. registrovaná matka spolu s nenaočkovaným a neregistrovaným partnerem a dětmi, v případě zájmu je můžeme automaticky naočkovat všechny společně.

3. Od 2. 8. 2021 se mění provozní doba OČC. Očkování bude probíhat každý pracovní den od 14:00 do 21:00 hodin.

4. S ohledem na změnu provozní doby OČC nyní obvoláváme osoby přihlášené na očkování v následujících dnech, které měly původně stanovený čas vakcinace mezi 13:00 a 14:00 hodin, abychom s nimi dohodli jiný čas (termín) očkování. Za tuto komplikaci se předem omlouváme, ale slibujeme, že se vám budeme snažit vyjít při domluvě náhradního termínu co nejvíce vstříc.

5. V souvislosti s novými nařízeními MZČR o aplikaci druhé dávky vakcíny již po 21 dnech bude docházet k přesunům termínů u většiny rozočkovaných osob. Nový termín druhé dávky vakcinace vám bude zaslán prostřednictvím SMS zprávy. Samozřejmě chápeme a bereme v úvahu váš život (práci, dovolenou, prázdniny, nemoc apod.), proto není problém se v případě nesouhlasu s nově navrženým termínem obrátit na naše OČC (tel. 722 992 303) nebo administrátora (tel. 601 322 359) a domluvit se na jiném vyhovujícím termínu.

6. Všechny výše uvedené body se týkají nejen dospělých, ale i dětí.

7. V případě, že máte problém s vytištěním certifikátu z portálu ocko.uzis.cz, neváhejte se na nás obrátit jak telefonicky, tak fyzicky. Vše lze vyřešit přímo na místě.

Děkujeme za vaši vstřícnost, trpělivost a pochopení.

Tým OČC

Registrace, rezervace, skupiny očkovaných, kontakty

Skupiny, jimž je aktuálně umožněna registrace k očkování, jsou přehledně vypsány na webových stránkách MZ ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Registraci k očkování je nutné provést na portálu https://registrace.mzcr.cz/. Poté, co registrovaní obdrží PIN2, je nezbytné přihlásit se na konkrétní termín očkování zde: https://rezervace.mzcr.cz/.

Obecné dotazy ohledně očkování vám zodpoví pouze na lince 1221 (po-ne 8-19 hod.). S registrací a změnou termínu očkování více než 24 hodin před výkonem vám pomohou na lince 1221 nebo 800 880 066 (po-pá 8-16 hod.). Potřebujete-li si potvrdit datum a čas očkování nebo změnit termín očkování v době kratší než 24 hodin před výkonem, využijte linku očkovacího centra 722 992 303, která je vám k dispozici souběžně s jeho otevírací dobou (po-pá 13-21 hod.).

Očkování nezletilých dětí ve věku 12-15 let

Pro očkování přihlášených dětí je vyhrazen samostatný box a termín očkování každý čtvrtek v době mezi 17. a 19. hodinou. Během této doby je zároveň zajištěna dostupnost pediatra z lůžkové části Dětského oddělení.

Písemný souhlas s výkonem a dotazník pro očkované děti bude zákonný zástupce vyplňovat na místě, k nahlédnutí je však i níže v dokumentech ke stažení. V případě druhé dávky je možné zplnomocnit jako doprovod na očkování i jinou osobu než je zákonný zástupce, a to prostřednictvím speciálního formuláře, který si lze vyzvednout během aplikace první dávky vakcíny.

Budete-li chtít zapsat údaj o vakcinaci do očkovacího průkazu dítěte, vezměte ho, prosím, s sebou (dodatečně lze nechat zapsat i vaším obvodním pediatrem).

Vzhledem k neomezené bezprostřední dostupnosti pediatra je u nás možné kdykoli naočkovat i neregistrované děti bez termínu, a to kterýkoli pracovní den viz „Strategie očkování v NsP k 28. 07. 2021“ (informace uvedené výše).

Další důležité informace

Na očkování se dostavte s časovým předstihem max. 15 minut z důvodu prevence kumulace osob před očkovacím centrem. Nejvhodnějším oblečením pro aplikaci je svršek s krátkým rukávem.

Při volbě prvního termínu očkování dbejte na to, abyste mohli přijít i na druhý termín aplikace o 21 dní později. Dovolená není důvod k přesunu termínu. S termíny je možné manipulovat pouze ze zdravotních důvodů, které je nutné doložit.

V dokumentech ke stažení naleznete dotazník před očkováním, který je možné si vyplnit v klidu domova, a zkrátit tak dobu návštěvy v očkovacím centru o několik minut. Šetří to především váš čas.

Certifikát je možné stáhnout z internetových stránek https://ocko.uzis.cz. V případě potíží vám ho rádi znovu vytiskneme na místě.

MZ ČR ruší omezení nechat se očkovat vyplývající z intervalu 90 dní po prodělání Covidu-19, tj. zájemce může být nyní očkován ihned po prodělání tohoto onemocnění.

Dokumenty ke stažení

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu