Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Očkování COVID-19

Na této stránce najdete veškeré informace týkající se očkování proti onemocnění COVID-19 v očkovacím centru umístěném v areálu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.

Základní informace

Očkování probíhá na adrese Purkyňova 1849, Česká Lípa. Očkovací centrum je situováno v budově G (dříve polní nemocnice u zadního vjezdu do areálu). Viz mapka.

Parkování je možné buď přímo v areálu nemocnice nebo na parkovišti u restaurace Arbes. Nejbližšími zastávkami MHD jsou Purkyňova-nemocnice, Moskevská, Liberecká a Jana Wericha. (Upozorňujeme občany, že lávka podél budovy Polikliniky je částečně uzavřena. Průchod budovou skrze lékárnu lze využít pouze v době do 17:30 hodin.)

Provozní doba očkovacího centra je stanovena na pondělí a čtvrtek od 14:00 do 21:00 hodin.

Třetí (posilovací) dávka – aktuálně ke 14. 09. 2021

MZ ČR schválilo aplikaci třetí dávky vakcíny proti Covidu-19 za následujících podmínek:

1. Podání třetí dávky je dobrovolné a je podmíněno odstupem 8 měsíců od ukončeného očkování proti onemocnění Covid-19.

2. Podání posilovací dávky se bude týkat těchto vybraných zájmových skupin:

  • pracovníci ve zdravotnictví a ochraně veřejného zdraví,

  • pracovníci v sociálních službách a v péči o jiné osoby,

  • pracovníci ve školství a akademici,

  • pracovníci resortu Ministerstva obrany,

  • pracovníci kritické infrastruktury (policie, IZS, krizové štáby, energetika, bezpečnostní sbory) a

  • ostatní pracovníci a senioři.

3. Registrace bude, stejně jako doposud, probíhat prostřednictvím centrálního rezervačního systému, a její spuštění se předpokládá ke dni 20. září 2021. Očkování v NsP bude navíc i nadále možné také bez registrace.

4. Informace o možnosti očkování vám bude včas zaslána na tel. číslo, které jste uvedli při registraci. Není proto třeba nikam volat.

5. Očkování v českolipské nemocnici bude probíhat za stávajícího režimu – tj. výhradně očkovací látkou Comirnaty, v očkovacím centru v areálu nemocnice, ve dnech pondělí a čtvrtek vždy od 14 do 21 hodin.

Podrobné informace viz https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Strategie očkování v NsP k 25. 10. 2021 včetně

1. Od pondělí 25. 10. 2021 očkujeme i neregistrované osoby bez termínu pouze v čase mezi 18. a 19. hodinou, a to pouze do vyčerpání zásob vakcín určených ke spotřebě v daný den.

2. Telefon do OČC 722 992 303 je často přetížen, proto směřujte vaše dotazy k očkování primárně na linku 1221.

3. V případě, že máte problém s vytištěním certifikátu z portálu ocko.uzis.cz, neváhejte se na nás obrátit jak telefonicky, tak fyzicky. Vše lze vyřešit přímo na místě.

4. Osoby registrované a přihlášené budou mít vždy přednost.

5. Dbejte, prosím, uvádění správných kontaktních údajů v dotazníku. Dotazník je možné (ne nezbytné) si stáhnout níže a přinést s sebou již vyplněný.

Registrace, rezervace, skupiny očkovaných, kontakty

Skupiny, jimž je aktuálně umožněna registrace k očkování, jsou přehledně vypsány na webových stránkách MZ ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Registraci k očkování je nutné provést na portálu https://registrace.mzcr.cz/. Poté, co registrovaní obdrží PIN2, je nezbytné přihlásit se na konkrétní termín očkování zde: https://rezervace.mzcr.cz/.

Obecné dotazy ohledně očkování vám zodpoví pouze na lince 1221 (po-ne 8-19 hod.). Potřebujete-li si potvrdit datum a čas očkování nebo změnit termín očkování v době kratší než 24 hodin před výkonem, využijte linku očkovacího centra 722 992 303, která je vám k dispozici souběžně s jeho otevírací dobou (po, čt 14-21 hod.).

Očkování nezletilých dětí ve věku 12-15 let

Pro očkování přihlášených dětí je vyhrazen samostatný box a termín očkování každý čtvrtek. Během této doby je zároveň zajištěna dostupnost pediatra z lůžkové části Dětského oddělení.

Písemný souhlas s výkonem a dotazník pro očkované děti bude zákonný zástupce vyplňovat na místě, k nahlédnutí je však i níže v dokumentech ke stažení. V případě druhé dávky je možné zplnomocnit jako doprovod na očkování i jinou osobu než je zákonný zástupce, a to prostřednictvím speciálního formuláře, který si lze vyzvednout během aplikace první dávky vakcíny.

Budete-li chtít zapsat údaj o vakcinaci do očkovacího průkazu dítěte, vezměte ho, prosím, s sebou (dodatečně lze nechat zapsat i vaším obvodním pediatrem).

Vzhledem k neomezené bezprostřední dostupnosti pediatra je u nás možné naočkovat i neregistrované děti.

Další důležité informace

Na očkování se dostavte s časovým předstihem max. 15 minut z důvodu prevence kumulace osob před očkovacím centrem. Nejvhodnějším oblečením pro aplikaci je svršek s krátkým rukávem.

Při volbě prvního termínu očkování dbejte na to, abyste mohli přijít i na druhý termín aplikace o 21 dní později. Dovolená není důvod k přesunu termínu. S termíny je možné manipulovat pouze ze zdravotních důvodů, které je nutné doložit.

V dokumentech ke stažení naleznete dotazník před očkováním, který je možné si vyplnit v klidu domova, a zkrátit tak dobu návštěvy v očkovacím centru o několik minut. Šetří to především váš čas.

Certifikát je možné stáhnout z internetových stránek https://ocko.uzis.cz. V případě potíží vám ho rádi znovu vytiskneme na místě.

MZ ČR ruší omezení nechat se očkovat vyplývající z intervalu 90 dní po prodělání Covidu-19, tj. zájemce může být nyní očkován ihned po prodělání tohoto onemocnění.

Dokumenty ke stažení

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu