Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Poděkování

Poděkování Oddělení následné péče

Poděkování Gynekologicko-porodnické oddělení 21. 4. 2024

Vážený pane řediteli, vážený pane primáři, 

ráda bych touto cestou vyjádřila obdiv a obrovské poděkování celému týmu na osmém patře, tedy celému gynekologicko-porodnickému oddělení a samozřejmě také oddělení novorozeneckému. 

Úplně původně jsem byla rozhodnuta, že budu rodit v pražské porodnici, kde pracuje moje maminka a čekala by mě zde nadstandardní péče, nicméně cca v 6. měsíci těhotenství jsem se ocitla na Vaší pohotovosti a díky přístupu slečny Kazárové a ostatním, kdo měli ten večer službu na oddělení, jsme se s partnerem rozhodli pro porod ve Vaší porodnici a byla to jednoznačně skvělá volba. 

Musím říci, že každý s kým jsme přišli na osmém patře do styku, byl neskutečně milý, ochotný a empatický. Ať už se jednalo o návštěvu ultrazvuku, ambulance, pohotovosti, rizikové poradny, samotný porod (císařský řez) či péči po něm, včetně laktačního poradenství. Nikdy nezapomenu na to, jak mě pan sanitář uklidňoval na operačním sále a snažil se mě všemožně podpořit, či jak jsme společně sestřičkami vybojovali kojení, nebo na úžasnou paní doktorku Zuzanu, která vedla SC a převážnou dobu po porodu o mě pečovala. 

Je neuvěřitelné, jaký tým zde je, jak pracuje a s jakou ochotou pečuje o maminky a následně o ty malé zázraky. 

I když mi některá jména Vašeho personálu utkvěla v paměti, není potřeba jmenovat, protože mé poděkování je směřováno opravdu na všechny s kým jsem se u Vás setkala, a to si troufám říci, že jsem nebyla úplně lehký ´´pacient´´.

Ještě jednou Vám všem s partnerem děkujeme a zdravíme i společně s naší krásnou dcerou Josefínkou. 

Nevím, jak to funguje, ale pokud byste chtěli naši recenzi zveřejnit a potřebovali k tomu například souhlas, tak ten samozřejmě máte. :)

Poděkování Interní oddělení 11. 4. 2024

Dobrý den. Dne 10.4.2024 jsem byla v dopoledních hodinách na kolonoskopii. Chtěla bych poděkovat všem sestřičkám a skvělému panu doktorovi za chování a přístup k pacientům, který jsem tam zažila. Moc děkuji.

Poděkování Centrální příjem 4. 2. 2024

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou moc poděkovat zachrané službe kterou jsem v sobotu ráno zavolala mému manželovi. Velmi profesionální přístup,jednání,ochota a záchrana s odvozem na CP. Na CP veliké poděkování sobotni směně sestřičkám a personálu který se mému manželovi věnoval.Obrovské děkuji paní doktorce Kláře Dečiové která pro mého muže udělala maximum.Velmi ochotná ,milá a profesionálni přístup který zakončila z CP až na odděleni interny B.Dále obrovské poděkováním sestřičkám a dalšímu personálu při sobotni noční směně ,a též i denní nedělní směně-Interna B protože jsem byla překvapena velkým profesionálním a velmi milým přístupem a péčí .
Veřim že pro mého muže uděláte maximum a budu moc poděkovat dalším na tomto oddělení .

Poděkování Ortopedicko-traumatologické oddělení 1. 2. 2024

Dobrý den, dne 31.1.2024 jsme ve večerních hodinách navštívili úrazovou ambulanci v nemocnici s naší čerstvě tříletou vnučkou, která si způsobila úraz ruky. Musím velice poděkovat týmu, který ji vyšetřil, konkrétně MUDr.Horvath Barbora a zdr. sestra Kohoutová Kateřina. Jejich přístup byl velmi profesiální a empatický. Dále patří velký dík pracovišti RTG a sanitáři Kamilu Šantrochovi, který sádroval vnučce ruku. Vše proběhlo velice rychle, profesionálně , s lidským přístupem a úsměvem na tváři. Ještě jednou moc děkujeme.

Poděkování Ortopedicko-traumatologické oddělení 28. 1. 2024

Dobrý den,
Ráda bych touto cestou poděkovala MUDr. Žabkovi a sestře na trauma ambulanci. Díky jejich rychlému a milému přístupu se má dcera vůbec nebála. Skvělý profesionální přístup k malým dětem s úrazem.

Poděkování Gynekologicko-porodnické oddělení 8. 1. 2024

Dobrý den, chtěla bych touto cestou z celého srdce poděkovat gynekologicko-porodinickému oddělení. V období od 18.12.-22.12.2023 jsem byla hospitalizována , moc děkuji všem lékařům, především MUDr. Hradcovi a lékařkám na tomto oddělení, všem sestřičkám za jejich péči,úsměvy a milé jednání. Ještě jednou moc, moc děkuji.

Poděkování Ortopedicko-traumatologické oddělení 27. 12. 2023

Dobrý den

2.11 se nám u vás v nemocnici narodila krásná holčička. Chtěla bych moc poděkovat celému personálu porodnice za krásný zážitek z porodu, ze kterého jsem měla strach, zejména mudr. Buzina a PA paní Pravdová a paní Reichlová. Zároveň děkuji i paní Procházkové, která se o nás krásně starala v rizikové poradně a nic nenechala náhodě. Ještě jednou moc děkuji za úžasnou péči od 30tt až do propuštění po porodu celému personálu 8.patra.

Poděkování Zdravotně-sociální péče 11. 11. 2023

Vazeni,

 chtela bych touto cestou podekovat pani Mgr. Lakatosove, vedouci zdrav. socialni pracovnici ve vasi nemocnici. V zari mi maminku, p. Stastnou Marii, odvezli do nemocnice o od zacatku rijna je umistena na ONP1. Ja bydlim uz 35 let v Nemecku, mam 2 prace, nemam absolutne poneti, jak socialni sit v Cesku funguje, navic mi cesta do Ceske Lipy trva 4 hodiny. Takze jsem byla bezradna a zoufala. Proto jsem opravdu vdecna za profesionalni pristup pani Lakatosove, za jeji empatii, laskavost a trpelivost. kterou se mnou mela a pomohla mi, kdyz jsem nevedela kudy kam.
Jeste jednnou mockrat dekuji

Poděkování Pneumologie 3. 11. 2023

Vážená paní primářko,
 včera jsem byla na vyšetření na Vašem oddělení, konkrétně u paní doktorky Shcherbakové. Nedá mi to, abych Vám napsala, jak jsem byla spokojena.Podle mého názoru je to lékařka, která se 100 % pacientovi věnuje, snaží se najít příčinu potíží, je hrozně milá a vyzařuje z ní klid a tím se i já, jako pacient ,cítím příjemně a hlavně srozumitelně vše vysvětluje. Když jsem to říkala své sestře, tak jsem zjistila, že ona chodí k Vám na kontroly a je také naprosto s Vaší péči spokojená. Nemohla si Vás vynachválit, tak jako já jmenované paní doktorky. Musela jsem Vám napsat svůj názor a přeji Vám a celému plicnímu oddělení takových lékařů, jako jste Vy  a paní doktorka Shcherbaková. A do další práce jenom hodně úspěchů, kvalitních lékařů a sestřiček. 

Poděkování Gynekologicko-porodnické oddělení 13. 10. 2023

Splněné přání 🥰 VBAC 🥰

Takhle bych nazvala porod v českolipské porodnici. Porod mé první dcery byl ukončen akutním císařským řezem. Když jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, tak jsem chvíli váhala, zda budu rodit plánovaným císařským řezem a nebo přirozeně. Když jsem zvážila všechna pro a proti, rozhodla jsem se pro porod přirozený. Musela jsem tedy najít porodnici, která by mě v mém rozhodnutí podpořila. Vybrala jsem si porodnici v České Lípě. Využila jsem také službu kterou porodnice nabízí, vybrala jsem si svou osobní porodní asistentku. Naší asistentkou byla neskutečná, úžasná, empatická, laskavá, chápavá, podporující.....Kateřina Pavelková, také bych ji touto cestou chtěla ještě jednou poděkovat. A doporučit ji snad všem ženám, které se pro VBAC v České Lípě rozhodnou. Také lékaři byli vstřícní a podporující, bylo také potěšující, že při prohlídkách se mě ptali, zda chci nebo nechci vaginálně vyšetřit, to byla velmi příjemná změna. Také nám byl umožněn porod po termínový. Což ne všechny porodnice by v našem případě dovolily. Porod proběhl přirozeně, bez zbytečných zásahů. Vše co bylo provedeno, mělo svůj důvod. Veškerý personál, který se o nás během našeho pobytu v porodnici staral, byl profesionální a milý. Prostředí porodního boxu bylo velice příjemné a útulné, skoro jako doma, ale zároveň je zde cítit ten respekt k porodnímu procesu, věděla jsem, že kdyby se objevily nové okolnosti, kdy by musel lékař zasáhnout, bude tu o nás dobře postaráno.

Ještě jednou, Děkujeme celému gynekologicko-porodnickému týmu + týmu novorozeneckého oddělení 😊 Byl to nezapomenutelný zážitek!

Poděkování oddělení Rehabilitace 24. 10. 2023

Ráda bych tímto poděkovala za pooperační péči na oddělení rehabilitace vedené panem primářem Trenčianským. Doposud nikdy jsem se nesetkala s takovou úctou, takovým zájmem a snahou o pomoc a podporu v nelehké léčbě od všech zaměstnankyň a zaměstnanců oddělení. Děkuji vám všem.

Poděkování ARO, JIP, Traumatologie, Ortopedie a LDN 19. 01. 2023

Vážení, v loňském roce jsem byl po těžké autonehodě deset týdnů hospitalizován ve Vaší nemocnici. Pro četná zranění jsem prošel odděleními ARO, JIP, traumatologie, ortopedie a LDN. Na všech odděleních jsem se setkal s velmi vstřícným jednáním a s profesionalistou všech zaměstnanců nemocnice - lékařů, sester i ostatního personálu. Chci alespoň tímto způsobem vyjádřit všem upřímný dík. Moje léčení bylo díky jejich snaze a obětavosti úspěšné. Ještě jednou mnohokrát děkuji. Miloslav Tomeš

Poděkování zdravotnickému personálu 11. 01. 2023

Dobrý den, v poslední době jsem měl příležitost projít jako pacient vícero odděleními a proto bych chtěl všem - lékařům i zdravotním sestrám - velice poděkovat za zdravotnickou péči a komunikaci. Zdeněk Hýbl

Poděkování Chirurgickému oddělení 08. 12. 2022

V nedávné době jsem byla hospitalizována na chirurgii v naší českolipské nemocnici. Ráda bych touto cestou poděkovala personálu Chirurgie 2 a operačnímu týmu (lékařům, sestrám, ošetřovatelkám, sestrám- žákyňkám a jejich učitelkám, uklízečkám, kuchyni atd.) za velice vstřícný přístup. Když vezmu v úvahu, co vše mají na starosti, že jsou v nemocnici víc než doma, tak před nimi nelze "nesmeknout". Jen mne mrzí, že si stále mnoho pacientů myslí, že tamní zaměstnanci jsou jen pro ně, nikoho jiného a mnohdy personál zbytečně zatěžují. Nemocnice není hotel, je to nemocnice a potřebných pacientů je tam více. S úctou a díky, Pavlína Šimonová

Poděkování Urgentnímu příjmu 28. 11. 2022

Dobrý den, chtěla bych touto cestou z celého srdce poděkovat všem sestřičkám a panu MUDR. Václavovi Šablaturovi z Urgentního příjmu za mimořádnou péči, kterou mi věnovali. Všichni byli moc milí, vstřícní, laskaví. Moc jim všem děkuji a moc si toho vážím. S pozdravem Dagmar Plašilová, Kamenický Šenov

Poděkování Porodnici a Novorozeneckému oddělení 23. 11. 2022

Dobrý den, moc děkuji porodnici a novorozeneckém oddělení za péči o mou novorozenou dceru Rosii. V českolipské nemocnici jsme byli se vším moc spokojeni. Richard Šulc

Poděkování oddělení Traumatologie 15. 11. 2022

Vážená Traumatologie, moji milí, již při propouštění jsem si sama sobě slíbila, že Vám napíši pochvalný dopis... začnu ale od začátku. V noci jsem spadla v kuchyni na dlažbu. Do nemocnice jsem se dopravila až ráno.
Můj první kontakt a první ošetření proběhlo na traumatologickém příjmu - zde se mě ujala sestra Němečková a Dr. Tovstukha, skvěle sehraný tým, profesionální přístup a vlídná slova. Troufnu si říci, že už zde u mě začal proces uzdravování, neb i slovo léčí...
Po provedení nezbytných úkonů - šití hlavy, kolotoči vyšetření na RTG, CT (zde též velký můj dík a chvála) jsem byla hospitalizována na Traumatologickém oddělení. Jako bonus vnímám i to, že mi byl přidělen jednolůžkový pokoj. I zde mi byla poskytována péče na vysoké úrovni.
Následovalo setkání s MUDr. Janů, poté s MUDr. Procházkou a MUDr. Čechem - všechno známé tváře, co si přát více... A další třešnička na dortu - usměvavé sestřičky, ochotné (nad rámec svých povinností mi mj. vařily čaj).
I když jsem z branže - moc si Vás a Vaší práce vážím, a jenom díky Vám jsem se tu cítila jako doma. Tak jen tak dál, ať se Vám nadále daří a přeji Vám jen samé spokojené pacienty.
Děkuji, vděčná Truchlíková (přepsaný písemný dopis)

Poděkování oddělení Pneumologie 07. 11. 2022

Vážení, dovolte abych tímto poděkovala celému oddělení Pneumologie. Především paní primářce MUDr. Magdaleně Popelkové a vrchní sestře Zuzaně Dostálové, ale i ostatnímu personálu oddělení za lidskou a lékařskou péči, kterou mi věnovaly, a za profesionální přístup. To vše dělají s úsměvem na tváři a příjemným chováním. Opravdu je až neskutečné, jak příjemně naladěný celý tým POKAŽDÉ je. Včera jsem po měsíci navštívila oddělení pro akutní problémy, kde se mi všichni okamžitě s úsměvem věnovali, a už po jednom dni cítím neskutečnou úlevu od svých problémů. A za to děkuji především paní primářce. Budu ráda, když se jim tato pochvala dostane, protože si to opravdu zaslouží. Dlouho jsem se nesetkala s takovým přístupem jako na tomto oddělení. Přeji krásný zbytek dne, Kapustová Lucie

Poděkování Informacím 27. 10. 2022

Chtěla bych touto cestou veřejně poděkovat všem operátorkám, které pracují na informacích v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa. tyto ženy jsou mozkem celé nemocnice. Jsou to velmi erudované dámy, vždy velmi příjemné a vstřícné. Jejich služeb často využívám, proto si mohu dovolit to odpovědně napsat. Myslím si, že se na ně často zapomíná. Celému kolektivu Informací proto děkuji za jejich práci a přeji vše dobré. Eva Hlavačková, Česká Lípa, zdroj: Českolipský deník.

Poděkování LDN - lamela A 17. 10. 2022

Chtěli bychom poděkovat ošetřovatelskému personálu z LDN-A za našeho tatínka Ladislava Kunce, který se ocitl, v důsledku vleklých zdravotních problémů, ve velmi složité situaci. Hrozila mu mimo jiné i výrazně omezená hybnost. Ale díky ochotě, laskavosti, vstřícnosti, systematické odborné péči a podpoře rehabilitační sestry, paní Marie Novákové a vstřícnému a chápavému přístupu pana primáře LDN MUDr. Šťaňka se mu opět podařilo postavit na nohy a vrátit se do aktivního života. Velmi si vážíme vaší práce a děkujeme. Karkovi, Kuncovi a Řezníčkovi

Poděkování COS, Ortopedii a Rehabilitaci 14. 10. 2022

Chci touto cestou moc poděkovat operačnímu sálu, ortopedii a rehabilitačnímu  oddělení za profesionální a skvělou práci a péči. V srpnu jsem prodělal operaci kolene, endoprotézu. Za jejich profesionální jednání všem ještě jednou moc děkuji. Aleš Vojtěch, Jiříkov 

Poděkování Urgentnímu příjmu 10. 10. 2022

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval za příkladnou péči sestřiček na odd. Urgentního příjmu, kam jsem byl přivezen záchranou službou se srdečními problémy. Noční službu měla tři děvčata, která se o mě i o ostatní pacienty ležící tou dobou na oddělení starala naprosto profesionálně. Všechny byly milé, empatické, starostlivé, lidské. I když měly vzhledem k naprosto obsazenému odd. po celou dobu mého pobytu „plné“ ruce práce, tak si našly na každého pacienta dostatek času, aby se optaly, zda něco nepotřebuje, nechce na WC, napít, zda se cítí lépe, zda ho něco nebolí, usmívaly se... zkrátka dodávaly nám všem „odvahu“. Podotýkám, že to bylo po půl třetí ráno a tak už měly „odslouženo“ drahně hodin a přesto byly jedinečné, úžasné! Bylo z nich cítit, že je pro ně tato těžká práce posláním, že je baví, těší, že jsou tu pro nás pacienty a že my jsme u nich na prvním místě. Děkuji, děkuji, děkuji. Jiří Jenšovský, Česká Lípa

Poděkování Centrálnímu příjmu a Koronární JIP 05. 10. 2022

Dobrý den, ráda bych alespoň touto cestou poděkovala posádce záchranné služby, která mi dne 6. 7. 2022 večer zachránila život. Dále musím ocenit profesionální přístup a určení včasné diagnózy zdravotníky na Centrálním příjmu. A velké díky patří i personálu na oddělení koronární JIP, kde se o mě pečlivě starali. Srdečné díky za vaši práci. S úctou, Klára Piešová

Poděkování Dětskému oddělení 04. 10. 2022

Dobrý den. Na základě reportáže z pořadu 168 hodin o pobytu dětí s rodiči na dětských odděleních jsem se rozhodla poděkovat českolipské nemocnici. Děkuji všem na dětském oddělení. Za poslední rok jsem pobývala s dětmi na dětském oddělení dvakrát. Sestry i lékaři mě přijali k pobytu bez problémů. A to i se synem už osmiletým. Velmi si takového přístupu vážím. Teď o něco více, když vidím, že to rozhodně není běžná praxe. Irena Izerová

Poděkování Centru zdraví 26. 09. 2022

Dobrý den, chtěla bych poděkovat děvčatům z Centra zdraví, byla opravdu úžasná. S takovou odborností ve spojení se vstřícností, ochotou a s lidským přístupem jsem se doposud nesetkala.
Děkuji a přeji Vám jen samé spokojené zákazníky, Miluše Čulíková

Poděkování Pohotovosti 10. 08. 2022

Dne 27. 07. 22 v 18:22 h. jsem o své dovolené byla nucena vyhledat pomoc ve vaší nemocnici. Mám problémy s páteří, totálně jsem si záda zablokovala a trpěla jsem velkými bolestmi. Jednání na pohotovostní službě mě strašně mile překvapilo.
Věřte mi, jsem po CMP, takže neustále navštěvuji různé lékaře v Praze, kteří jsou také milí a příjemní. Ovšem to, co jsem zažila u vás v nemocnici, nemohu popsat slovy (nemluvě o tom, že mě v bolestech nenechali dlouho čekat).
Sestra byla úplně úžasná a pan doktor Procházka byl snad milejší člověk, jakého jsem v mém věku (a to mi bude 70 let) potkala. Usměvaví, milí, úžasní! Odjížděla jsem z vaší nemocnice se smíchem, bez bolestí a šťastná, že takoví lidé a hlavně lékaři v dnešní době ještě existují. Takový přístup k pacientům, jako jsem zažila u vás v nemocnici, by měl být v každé ordinaci. Proto bych vás chtěla požádat, abyste jim za mě vyslovili veliké díky a přinejmenším obrovskou pochvalu! Děkuji Nemocnici v České Lípě za péči a pomoc. S pozdravem, Kunclová Zdeńka

Poděkování LDN 5. 8. 2022

Rádi bychom touto formou poděkovali lékařům a sestrám pracujícím v Nemocnici v České Lípě na oddělení LDN 3.
Pečovali zde o naši těžce nemocnou maminku, jejíž léčba rakoviny se zkomplikovala poúrazovým otřesem mozku. Dostalo se nám odborné péče a nadstandardního pokoje, který byl pro nás samotné velkým překvapením. Díky tomuto pokoji jsme mohli maminku kdykoli navštěvovat a ona mohla v klidu odpočívat a sledovat své oblíbené seriály, což velmi přispělo k její duševní pohodě. Léčba a laskavá péče mamince pomohla natolik, že mohla být z hospicového pokoje propuštěna do domácí péče a pokračovat v léčbě rakoviny pobřišnice.
Velké poděkování patří jmenovitě primáři MUDr. Nikolaji Štaňkovi, ošetřujícímu lékaři Pavlo Lukianets, který se velmi zasazoval o to, aby léčba maminky mohla pokračovat, a všem sestrám tohoto oddělení pod vedením vrchní sestry Lenky Caklové za jejich laskavou péči, zájem a lidské povzbuzení v těžkých chvílích, a také všem dalším pracovníkům starajícím se o chod nemocnice.
Se srdečnými pozdravy Miloslava B. a Lenka H., dcery

Poděkování Chirurgickému oddělení 8. 7. 2022

Vyjadřuji tímto srdečné uznání MUDr. Pazderovi a MUDr. Reslovi, lékařům vaší nemocnice, za příkladnou práci a přístup k pacientům. A díky za jejich péči o mě. S pozdravem, Josef Jirásko, Nový Bor 

Poděkování Ortopedickému a Pediatrickému oddělení 30. 06. 2022

Dobrý den. Ráda bych touto cestou poděkovala vašim lékařům, jmenovitě paní doktorce Barboře Horvath a pánům doktorům Yevgen Kucher a Michal Chino. A samozřejmě i osazenstvu dětského oddělení, kde byl syn přes noc hospitalizován. Syn měl 18. 07. v Šumperku nehodu, kdy si zlomil malíček levé ruky a navštívil tamní ambulanci. V pátek 24. 07. jsme šli do naší českolipské nemocnice na „banální“ kontrolu, kde se zjistilo, že zas tak bezproblémový úraz to nebyl. Děkuji všem za jejich pohotovou reakci, lidský přístup a skvělou práci. Moc si toho vážíme! S pozdravem, Dagmar Tomášková 

Poděkování Ortopedickému oddělení 29. 06. 2022

Přeji vám hezký den, chtěl bych touto cestou poděkovat za vzornou péči na ortopedickém oddělení a vstřícný přístup lékařů a sester. Aleš Vojtěch, Jiříkov 

Poděkování Internímu oddělení 16. 06. 2022

Vážení, vzhledem k tomu, že odcházím zcela zdráv (alespoň si to myslím, nejsem lékař), musím konstatovat, že tato nemocnice v Č. L. je na vysoké úrovni jak personální, tak profesionální. Bylo mi u Vás dobře a děkuji Vám za péči. Anonym (dovětek z dotazníkového šetření spokojenosti pacientů)

Poděkování Ortopedickému oddělení 16. 06. 2022

Dobrý den, bez nejmenšího zaváhání vám dám písemně, že jsem nesmírně šťastný, že má operace proběhla na tomto oddělení. Velmi si vážím práce všech lékařů, sester i pomocného personálu. Mnohokrát všem děkuji a jsem s pozdravem... Anonym (dovětek z dotazníkového šetření spokojenosti pacientů)

Poděkování Gynekologicko-porodnickému a Novorozeneckému oddělení 16. 06. 2022

Dobrý den, cítím potřebu Vám poděkovat za veškerou poskytnutou péči:-) Nejdříve musím velmi vyzdvihnout péči na porodním oddělení. Lékařky byly profesionální, ale s empatickým přístupem. Porodní asistentky byly úžasné a vstřícné. Sestřičky na Novorozeneckém oddělení byly také velmi milé a laskavé. I celý tým na šestinedělí hodnotím velmi pozitivně. Oproti roku 2019 vidím velký posun vpřed v péči o rodičky i miminka. Moc děkuji, Anonym (dovětek z dotazníkového šetření spokojenosti pacientů)

Poděkování oddělení Neurologie a LDN 13. 06. 2022

Dobrý den. Chtĕla bych vám touto formou podĕkovat za léčbu mé matky Boženy Matičkové. Ta byla hospitalizována na oddĕlení Neurologie a následně přesunuta na odd. LDN za účelem doléčení.
Mé poděkování se týká kompletního personálu na uvedených oddĕleních, a to vč. rehabilitačních sester. Jejich přístup byl velmi vstřícný a pozitivní. Také jsem byla mile překvapena moderním prostředím oddĕlení následné péče. S pozdravem, Jaroslava Mrkvičková

Poděkování oddělení Neurologie 2. 6. 2022

Chtěl bych strašně moc poděkovat celému personálu za pomoc. Byl jsem v nemocnici poprvé a jsem mile překvapen vstřícností a ochotou, se kterými jsem se setkával od přijetí až po propuštění. Starali jste se o mě jako o miminko. Děkuji. Anonym (dovětek z dotazníkového šetření spokojenosti pacientů)

Poděkování Oddělení lůžkové rehabilitace 2. 6. 2022

Dobrý den, nabídku na rehabilitaci jsem zvažovala a jsem ráda, že jsem se pro ni rozhodla právě u vás. Nikdy jsem neslyšela špatné slovo, že něco nejde nebo že se něco musí. Veškerá péče byla perfektní. Do konce roku bych chtěla odoperovat druhé koleno a budu šťastná, pokud se dostanu na toto oddělení. Všem moc děkuji, Bohuslava Z. (dovětek z dotazníkového šetření spokojenosti pacientů)

Poděkování Interně I. 24. 05. 2022

Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou poděkoval celému oddělení interny 1 za vzornou péči při mé hospitalizaci. Děkuji všem sestřičkám i ochotným lékařkám. Bohužel poděkování přichází pozdě, až po mém odchodu. Všem pacientům českolipské nemocnice přejí, aby odcházeli z nemocnice spokojeni stejně jako já z interny 1. František Just z České Lípy

Poděkování Chirurgickému a Radiodiagnostickému oddělení 11. 05. 2022

Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat za skvělou práci a ošetření na chirurgickém oddělení v České Lípě, a zejména pak ošetřujícím lékařům MUDr. Tiborovi Jokuty a MUDr. Dato Jatchvliani za profesionální přístup po dobu mé hospitalizace.
Můj druhý dík patří týmu odd. RDG - MUDr. Kulhánkovi, sestře Kulhánkové a laborantovi Stejskalovi. I s jejich kladným a profesionálním přístupem jsem byla moc spokojená. Už to, že se člověk ocitne v nemocnici je velice stresující, o to více oceňuji vaši obětavost, milý přístup a dobrou péči.
Velmi děkuji a přeji hodně energie a trpělivosti. S pozdravem, Marie Železná z Nového Boru

Poděkování Gynekologicko-porodnickému a Dětskému oddělení 19. 04. 2022

Dobrý den, ráda bych vám touto cestou poděkovala za skvělou péči a pomoc poskytnutou v noci ze 14. na 15. 04. 2022. Bohužel jsem musela být transportována i s 4 měsíce starým miminkem, a i o něj se během mého vyšetření výborně postarali. Nepamatuji si bohužel jména sester, které tu noc sloužily. S pozdravem, Denisa Puldová

Poděkování Internímu oddělení 1. 4. 2022

Vážení, většinou je našich krajích zvykem kritizovat a poukazovat na nedostatky. Jistě bychom v souvislosti se zdravotní péčí o našeho vážně nemocného tatínka měli i my řadu kritických postřehů z oddělení chirurgie CH1, kde jsme se setkali s nezájmem, neochotou a lhostejností. V žádném případě se to ale netýká paní primářky Lorencové, vrchní sestry paní Kašparové a celého kolektivu zaměstnanců oddělení Interny 1 (3. patro). Velice rádi bychom proto upřímně a s vděčností vyjádřili poděkování a pochvalu všem na tomto oddělení za ochotu, obětavost, laskavost a odbornou pomoc a péči. Tatínek se dostal vlivem okolností do velmi složité zdravotní situace a byl odkázán na pomoc zdravotníků v plném rozsahu. Přesto se podařilo jeho stav nejen stabilizovat, ale i výrazně zlepšit. S úctou, Karkovi, Kuncovi a Řezníčkovi

Poděkování Dětskému oddělení 1. 4. 2022

Dobrý den. V noci ze středy na čtvrtek jsme museli navštívit s dcerou dětskou pohotovost. Tímto bych chtěla vyjádřit svůj dík ošetřující lékařce a sestřičkám za ochotu, laskavost a lidský přístup. Děkujeme. Baráková

Poděkování Chirurgickému oddělení 21. 03. 2022

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat chirurgickému oddělení, kde byla  moje maminka  paní Ludmila M. v únoru na operaci. Celý kolektiv - lékaři, sestry atd. - byl fantastický. S pozdravem, Dufková Pavlína ze Zákup

Poděkování Ortopedicko-traumatologickému oddělení 7. 3. 2022

Vážená paní Černá (vrchní sestra Ortopedie), moc Vám děkuji a velice ráda bych Vaším prostřednictvím projevila i velikou vděčnost děvčatům, které mi velmi empatickým a laskavým profesním i lidským přístupem usnadnily pooperační dobu pokaždé, když měly službu. Konkrétně - směna mající noční službu 26. 02. a navazující denní služba 27. 02., také však celá sestava na JIPu byla skvělá. Tímto děkuji i  sestřičce, která sloužila nedělní službu 20. 02. při mém nedělním příjmu, byla profesionální a  příjemná. Chápu složitou nelehkou dlouhotrvající situaci, sama ve zdravotnictví působím více jak 40 let a o to více  si vážím pana primáře MUDr. Ježka a celého lékařského týmu a výše zmíněných z týmu, kteří poskytují následnou ošetřovatelskou péči. S úctou a díky, Helena Kalábová

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení a ARO 25. 02. 2022

Dobrý den, chtěla bych touto formou srdečně poděkovat veškerému personálu českolipské nemocnice, a to především oddělení Gynekologicko-porodnickému, kde jsem podstoupila plánovanou sekci. Cítila jsem se u vás jako „doma“. Nejvíc musím vyzdvihnout péči všech sestřiček na tomto oddělení. Jejich péče, laskavost, ochota, vlídné chování..., prostě to jak se o nás staraly, motivovaly nás, informovaly a byly tam pořád pro nás přes to, že bylo plné oddělení, bylo úžasné. Zaslouží si velké uznání, a my bychom jim touto cestou ještě jednou chtěly mockrát poděkovat. 
Stejně tak velký dík patří týmu na operačním sále, který odvedl skvělou práci. A tam bychom chtěly vyjádřit ještě zvláštní poděkování úžasnému anesteziologovi, který nás měl na starosti. Přestože šlo o operaci, dokázal z toho udělat úžasný zážitek. 
S tak empatickým, milým a ochotným personálem jsem se snad doposud ještě ve zdravotnictví nesetkala. Takže jedno obrovské DĚKUJEME všem vašim lékařům, sestřičkám a veškerému personálu, který se na této péči a atmosféře podílí. S pozdravem, Romana Kasperová s dcerou Sárou 

Poděkování Neurologické JIP 25. 02. 2022

Ve dnech 6. 2. – 10. 02. jsem byla hospitalizovaná na JIP neurologického oddělení ve 2. patře NsP, oddělení pod vedením primáře Jana Nováka. Ráda bych poděkovala všem zdravotním sestrám za jejich profesionální a laskavý přístup i neustálou péči. Milé sestřičky, skláním se před vaší namáhavou a odbornou prací. S úctou a pokorou, Vlasta Velikova

Poděkování Gynekologicko-porodnickému a Pediatrickému oddělení 22. 02. 2022

Vážení, opětovně, po téměř šesti letech, si dovolujeme vyjádřit obrovský dík Gynekologicko-porodnickému oddělení a Oddělení pediatrie (dětské a novorozenecké) nemocnice v České Lípě. Dne 19. 01. 2022 se nám narodila dcera Thea. Na základě zkušenosti nabyté při narození naší první dcery jsme pro porod bez váhání zvolili porodnici v České Lípě. Předporodní péče, přijetí, jakož i péče během i po porodu, vše bylo zase a znova veskrze přátelské. Bez známek pochyb, protkané špetkou humoru, což dokreslovalo profesionalitu celého týmu od začátku do ... nového začátku.
Zpravidla člověk srovnává nové s již uplynulým. Vedle naší zkušenosti nabýváme přesvědčení, že v porodnici v České Lípě jednoznačně panuje stabilní nad míru vysoká úroveň nasazení a přístupu k práci. To nepokládáme za samozřejmé. Také přístup sester v době poporodní, coby období spojeném s velmi citlivými pocity, byl povzbuzující a uklidňující. Proto respekt před vaším posláním a přístupem.

Zvláštní dík patří: Kateřině Pavelkové, MUDr. Luborovi Minaříkovi a Evě Astalošové. Ještě jednou díky! Valentina, Marek a sestra Darina Budinští ze Starých Splavů

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení a ARO 9. 2. 2022

Dobré ráno. Chtěla bych touto cestou poděkovat oddělení gynekologie a porodnictví a ARO za péči a lidský přístup, který poskytovaly mé dceři Ing. Kristýně Rálišové během jejího porodu. Jmenovitě MUDr. Jakoubkové, MUDr. Hradcovi a především MUDr. Picmausovi. Poděkování patří také všem sestřičkám, co s předporodní přípravou, porodem a poporodní péčí pomáhaly. Narodila se nám krásná holčička a já jsem už počtvrté během 2,5 let coronavirové pandemie šťastnou babičkou. Děkuji, prim. MUDr. Popelková

Poděkování Dr. Deákovi 24. 01. 2022

Dobrý den, moc ráda bych touto cestou poděkovala panu Dr. Deákovi. Asi před rokem a půl jsem jela s tehdy asi rok a půl starým synem na dětskou pohotovost, odkud jsme byli jiným panem doktorem odesláni domů s tím, že jsem v podstatě zbytečně využila pohotovosti. Protože se ale stav syna nelepšil, a byl stále víkend, jeli jsme na pohotovost znovu, a měli jsme štěstí na úžasného pana Dr. Deáka. Jeho profesionální i lidský přístup se nedá s předešlým panem doktorem absolutně srovnávat. Syna ihned hospitalizoval.

Včera můj tři a půl lety syn nebyl schopen vstát z postele, pravděpodobně si natáhl sval někde v oblasti krku. Ve večerních hodinách jsem tedy zavolala na dětské oddělení, kde jsme opět měli štěstí na pana Dr. Deáka. Velmi děkuji za jeho přístup i rady, jak se zachovat, a kam se případně obrátit, pokud by to nezabralo. V dnešní době si takového přístupu velmi vážím. Krásný den, Petra Svobodová Fořtíková

Poděkování Informacím 20. 01. 2022

Cítím povinnost poděkovat všem operátorkám, které pracují na informacích v nemocnici v České Lípĕ. Jsou to velice erudované ženy, vždy vstřícné, milé a nikdy neřeknou ne. S velkou úctou k nim, Eva Hlavačková

Poděkování Interně 19. 01. 2022

Dobrý den, na interně jsem měla hospitalizovanou maminku Miluši. Dnes byla propuštěna domů. Chtěla bych touto cestou strašně moc poděkovat celému personálu interny za ochotné, vstřícné, slušné a hlavně lidské chování a přístup k ní. S pozdravem, Krejsová Věra (dcera)

Poděkování Pneumologickému oddělení 12. 01. 2022

Vážení, plicní oddělení vaší nemocnice bych popsal následovně - perfektní organizace práce, vstřícnost, profesionalita, hygienická opatření, propagační materiály, všude čisto a příjemně, a to i přesto, že v přístupové hale probíhají stavební práce. Paní doktorku prim. MUDr. Popelkovou pak nejde charakterizovat jinak než jako skutečného profesionála, kterých není mezi lékaři mnoho. Nemocnému dokáže verbálně a přitom stručně popsat jeho onemocnění a postupy další léčby. Její zájem, vstřícnost, vystupování a hlavně vysoká odbornost dokáží navázat právě tu potřebnou důvěru mezi lékařem a pacientem. S takovým personálem a lékařem se hned tak někde nesetkáte. Děkuji a jsem s úctou,
Ing. Jan Bübel

Poděkování Chirurgickému oddělení 10. 01. 2022

Dobrý den, ráda bych takto řekla velké díky sestřičkám z chirurgického JIPu, které se do poslední chvíle staraly o naší milovanou babičku. I v téhle nelehké době se usmívaly a vždy vyšly vstříc, abych v posledních chvílích mohla být u ní. Velmi děkujeme. Já, jakožto osoba pracující v MŠ, plné radosti a dětského smíchu, se skláním před vaší těžkou prací... R. H.

Poděkování Covidové jednotce 6. 1. 2022

Touto cestou bych velice rád poděkoval vedení českolipské nemocnice, všem lékařům i ošetřujícímu personálu za vysoce profesionální přístup a péči, kterých se mi u nich dostalo při mé hospitalizaci s diagnózou Covidu-19 a oboustranného zápalu plic. Všem ještě jednou moc děkuji za druhou šanci. S úctou k vám i k vaší práci všechny zdraví bývalý pacient nemocnice Štefan Bíž

Poděkování Ortopedicko-traumatologickému oddělení 6. 1. 2022

Dobrý den, dne 29. 12. 2021 jsem se podrobila operaci kyčelního kloubu. Operaci prováděl pan primář MUDr. Petr Ježek, kterému bych touto cestou chtěla vyjádřit poděkování, a zároveň vyzdvihnout jeho  profesionalitu a lidský přístup k pacientům. Maslenova Anna

Poděkování Pediatrii a Očkovacímu centru 15. 12. 2021

Ráda bych poděkovala za profesionální přístup zaměstnanců dětského oddělení vaší nemocnice. Náš syn byl hospitalizován s akutním zánětem slepého střeva a za těch šest dní jsme potkali jen samé milé a empatické profesionály, kteří nám podávali dostatek informací a projevovali pochopení pro naše obavy a úzkosti.
Následně jsme zažili i práci vašeho očkovacího centra, vše perfektně zorganizované a pracovníci všichni velmi milí. Máte naši úctu! Petra Vlčková

Poděkování Interně 13. 12. 2021

Ráda bych touto cestou vyjádřila veliké díky celému týmu vedeným panem Dr. Holým na koronární jednotce za profesionální důkladnou a empatickou péči o mého tatínka J. Koubka. Velmi si vážím vašeho nasazení, abyste ho vrátili co nejdříve a nejlépe do normálního života. Také bych chtěla velmi vyzdvihnout komunikaci s námi jako rodinou, kdy jsme kvůli covidu odkázáni pouze na telefonické spojení. Sestřičky i pan doktor si vždy udělali čas a trpělivě poskytli vyčerpávající informace. Máte naše hluboké díky a obdiv. Přeji vám co nejklidnější prožití adventního času. S vděčností a pozdravem, K. Štěrbová

Poděkování pracovníkům Covidové jednotky 13. 12. 2021

Dobrý den, obracím se na vás jménem mé desetileté dcery Terezky. Nyní jsme kvůli covidu v karanténě. Patříme mezi ty šťastné - nepotřebujeme péči lékařů, nechaly jsme se očkovat. Terezka je už ve věku, kdy trošku sleduje dění, občas něco slyší v TV nebo z okolí, a proto se doslechla i o verbálních útocích na sestry, lékaře, a další pečující o covidové pacienty. Vůbec to nechápala. Doslova řekla: „vždyť to jsou andělé“. Vzala papír a pastelky a zasedla ke stolu. Pak přiběhla s obrázkem anděla „mami pošli to do nemocnice, že jsou andělé“. Když jsem se zeptala, komu to mám adresovat, zda sestrám nebo lékařům, řekla, že úplně všem, kdo pomáhají. Ví o výpomoci vojáků a dobrovolníků. I když s ní začíná pomalu ale jistě zmítat puberta, tohle nádherné gesto moc ráda plním. A i když je jí teprve deset, má naprostou pravdu - JSTE ANDĚLÉ! Děkujeme, Lucie Rejmanová a Terezka

Poděkování Pediatrii a Gynekologicko-porodnickému oddělení 01. 12. 2021

Dobrý den, od 28. 11. do 30. 11. 2021 byl u vás hospitalizován můj dvouletý syn s tím, že jsem s ním při tomto zůstal. Po celou dobu se nám velice aktivně věnoval zdravotnický personál a celkově bylo prostředí velmi příjemné. Vyzdvihnout musím péči, vysvětlení zdravotních úkonů a přístup k dětem, neboť zejména u malých dětí je komunikace nadmíru složitá. Lékaři, zdravotní sestry i ostatní personál si proto zaslouží zvláštní dík. Taktéž strava byla naprosto v pořádku.

Totéž poděkování platí i pro personál poradního oddělení, který se postaral o porod druhého dítěte (MUDr. Hana Kunčíková a porodní asistentka Renata Váchová, která poskytla velmi celé rady i mimo pracovní dobu, pí Váchová odrodila oba syny a už jen její přístup nad rámec pracovní doby je zcela výjimečný). Poslední pochvalu jsem psal v rámci služebních úkonů na oddělení prim. MUDr. Volka, kdy tato nadmíru dobrá spolupráce pokračuje nadále. Pí Šubrtová vždy vše promptně zařídí. S pozdravem Ing. Vojtěch Prchal

Poděkování Internímu oddělení 30. 11. 2021

Dobrý den, moje prababička Elena Houšková by vám chtěla moc poděkovat za veškerou péči, kterou jste ji věnovali. I celá naše rodina je vám moc vděčná za pomoc a za to, že ji i nadále můžeme mít doma. Celá naše rodina vám přeje pevné zdraví, hodně štěstí a pracovních úspěchů. S pozdravem, Kahounová Nikola

Poděkování Plicnímu oddělení 29. 11. 2021

Vážená paní primářko, dovolte mi, abych Vám velmi poděkoval za vzornou péči o mého strýce pana Kamila Herolta nar. 1944, který je Vaším pacientem. Díky Vám mu byl zřejmě včas diagnostikován plicní adenoCA. Jak se zdá i radioterapie byla vcelku úspěšná, dle regrese ložiska v CT obraze. Doufejme, že v budoucnu nedojde k progresi tumoru. Jsem velmi rád, že můj strýc je v rukou takových odborníků jako jste Vy. Ještě jednou Vám a Vašemu týmu velmi děkuji, přeji hodně sil a pevné zdraví v nastupující 4. covidové vlně a jsem s pozdravem. doc. MUDr. Dalibor Sedláček, CSc.

Poděkování Centrálnímu příjmu, Gynekologii, Interně, Plicnímu a Cévnímu oddělení 29. 11. 2021

Dobrý den, chtěla bych vám jménem mojí maminky Ivanky Švecové poděkovat za velmi lidský přístup sester, lékařů a zdravotnického personálu na těchto odděleních: centrální příjem a gynekologické, plicní interní a cévní oddělení. S pozdravem, Hana Pilarová

Poděkování Chirurgii, Ortopedii a Rehabilitaci 15. 11. 2021

Dobrý den, chtěly bychom touto cestou poděkovat lékařům, zdravotním sestrám a všem z oddělení Chirurgie JIP a Chirurgie 1, kteří se mile a trpělivě starali o našeho otce, který v nemocnici strávil začátkem listopadu poslední dny i chvíle  svého života. Rovněž jménem naší matky děkujeme lékařům, sestřičkám i ostatním za péči a vlídný přístup k ní, když se v říjnu 2021 na oddělení Ortopedie a Rehabilitace zotavovala po plánované operaci. Hana Krenická a Jana Šmejcová

Poděkování Gynekologii, Ortopedii a Stravovacímu provozu 29. 10. 2021

Pět dní jsem byla hospitalizována na odd. Gynekologie. Jsem z Varnsdorfu a vybrala jsem si nemocnici v Č. Lípě z důvodů té nejlepší péče v předchozím období (odd. Ortopedie - MUDr. M.Chino). A opět se potvrdilo, že je práce vašich lékařů (konkrétně MUDr. Hradce) a sestřiček na vysoké úrovni. Takže péče, ubytování a strava naprosto na 1*. Moc děkuji. Kéž by to fungovalo takhle i u nás ve Šluknovském výběžku. Moc děkuji a přeji jen laskavé pacienty. Zasloužíte si to! Věra Škrdlová, Varnsdorf

Poděkování LDN a Chirurgickému oddělení 15. 10. 2021

Vážení, manžel byl v poslední době již několikrát hospitalizován v českolipské nemocnici. Jsem ráda, že mohu pochválit, jak se zlepšuje prostředí i péče o pacienty. Manžel prošel internou a posléze byl po týdnu doma operován na chirurgii. Nyní leží na doléčení na LDN - lamela C. Na interně byla výborná komunikace s MUDr. Rymarčuk. Musím potvrdit, že chirurgové odvedli výbornou práci, také péče na JIP byla příkladná, a manžel ve svém věku a po spoustě prodělaných onemocnění vypadá dobře. Mám jen jediný návrh na vylepšení - aby lékaři měli více času na podávání informací o pacientech. Posílám své díky a obdiv všem lékařům, sestrám i pracovnicím na chirurgickém JIPu a odd. chirurgie. Zvláštní poděkování pak patří primáři Vernerovi za povedenou operaci mého muže. Irena Rozšafná, Kamenický Šenov

Poděkování Gynekologicko-porodnickému a Novorozeneckému oddělení 06. 10. 2021

Dobrý den, ráda bych vám touto cestou poděkovala za mojí hospitalizaci a následný porod ve vaší nemocnici. Před porodem jsem dlouze zvažovala zda rodit právě u vás nebo v Mladé Boleslavi. Když jsem byla mým gynekologem odeslána do rizikové poradny v České Lípě, absolutně jsem nevěděla co mě tam čeká, přeci jen jsem byla těhotná poprvé, ale již při první návštěvě jsem věděla že chci rodit právě u vás. Již v poradně mě oslnila nejskvělejší paní doktorka Kunčíková která mě svým přístupem a lidským chováním dovedla k tomu si u svého porodu nepřát nikoho jiného než právě ji. Za celé dva měsíce před porodem při každé návštěvě jsem se však nesetkala s žádným doktorem nebo zdravotním personálem, který by se mi ani trochu nelíbil. Všichni byli velice hodní a ochotní. V den nástupu na vyvolaní porodu jsem byla ohromena přístupem a chováním sester na GYN-POR oddělení. Díky nim ze mě spadla větší část stresu a strachu z porodu. Dále bych chtěla pochválit vybavení a prostory oddělení. Já měla nadstandardní pokoj a po dobu pobytu jsem se cítila jako na hotelu. Ovšem největší děkuji bych ráda udělila mé nejskvělejší paní doktorce Kunčíkové u které se mi splnilo velké přání a paní doktorka zrovna v den mého porodu sloužila a odrodila mne. Dále porodní asistentce Matvienko a Strachoňové. Lepší personál jsem si pro náš den snad vybrat nemohla. Paní doktorka a sestřičky byly od samého začátku do konce nesmírně hodné, laskavé, ohleduplné a láskyplné. Díky nim mohu s čistým srdcem říct, že mi právě ony vytvořily tu nejhezčí vzpomínku na náš nejšťastnější den a zahnaly velký strach z porodu. Protože průběh porodu nezáleží jen na nás, ale právě i na tom koho tam máte, a já tam měla opravdu ty nejlepší. Na závěr bych ráda také poděkovala novorozeneckému oddělení, kde se o moje miminko také starali lidé se srdcem na pravém místě. Díky nim jsem domů odcházela připravená a naučená se o své miminko starat. Takže děkuji z celého srdce a příště jedině k vám! K. Kuželová, J. Michalčík & J. Michalčík mladší.

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení 04. 10. 2021

Dobrý den, chtěla bych touto cestou moc poděkovat za profesionální přístup veškerému personálu na gynekologicko-porodnickém oddělení, kde jsem letos v srpnu porodil syna Tadeáše. Na oddělení jsem strávila dlouhých 36 hodin a všichni pracovníci, včetně praktikantů, byli naprosto skvělí, empatičtí, pozitivní a celou dobu mi dodávali energii. Největší díky patří porodní asistentce paní Sochové, která se za mnou byla i několikrát podívat na novorozeneckém oddělení. Smekám před jejich pevnými nervy a na porod díky nim moc ráda vzpomínám. S pozdravem, Simona Karschová

Poděkování Internímu oddělení 01. 10. 2021

Dobrý večer, dne 28. 09. 2021 jsem byl hospitalizován na Interním oddělení ve 4. patře. Dnes jsem byl propuštěn. Za přístup celého personálu, ale zvláště sestřiček, musím moc poděkovat. Bezproblémová péče bez náznaku, že někoho obtěžuji. Ač v nemocnici byl jsem v dobré pohodě. Osobní poděkování při odchodu se za dveře oddělení nedostane. S pozdravem, Jaromír Svejkovský, Doksy

Poděkování Pneumologickému oddělení 9. 9. 2021

Dobrý den, již několik let  se léčím s astmatem a docházím na lékařské kontroly na Ambulantní oddělení PNE do nemocnice v České Lípě k paní MUDr. Popelkové. Oceňuji přístup všech pracovníků tohoto oddělení. Zvláště všech zdravotních sester, které se vždy ihned po příchodu na oddělení ujmou pacienta a postupně zajišťují různá vyšetřeni navržená paní primářkou. Setkávám se vždy s velkou vstřícností, a myslím si, že i ostatní pacienti jsou spokojeni s přístupem, léčbou a ochotou na tomto oddělení. Ráda bych proto poděkovala paní primářce Popelkové a celému zdravotnímu personálu na oddělení PNE za to, že o nás pacienty tak výborně pečují a pomáhají nám. S pozdravem Tomášková, Kamenický Šenov

Poděkování Traumatologickému oddělení 31. 08. 2021

Dobrý den, přeji si tímto způsobem poděkovat personálu traumatologického oddělení, kde jsem byla včera ošetřena, za milé, vstřícné a odborné jednání vůči pacientům. Konkrétně Dr. Tovstukhanovi a jeho spolupracující sestře. Mgr. Eva Collinsová, Praha

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení 11. 08. 2021

Dobrý den, ráda bych poděkovala za krásný porod, který jsem zažila u vás v porodnici. Moje velké děkuji patří porodní asistentce paní Sochové, která mě spolu se svou kolegyní paní Frostovou držela nad vodou celou tu dlouhou dobu strávenou v porodnici. Byly velmi empatické, milé a neustále mi dodávaly sílu a vyvolávaly ve mně pocit, že vše zvládnu (i když jsem už propadala panice, neochotě a smutku). Poděkování nesmí chybět ani paní doktorce Jakoubkové, která vedla porod co nejvíce přirozeným způsobem a byla též velmi příjemná. Důvěra v ní se tvořila sama. Zažila jsem tak díky tomu úžasný zážitek a přivedla na svět zdravou a krásnou dceru. Kdybych ještě někdy měla rodit a mohla si vybrat, koho chci u porodu, určitě to budou tyto tři dámy. S láskou na vás vzpomínám a děkuji. Zdeňka Hubáčková s Lucinkou

Poděkování Ortopedicko-traumatologickému oddělení 5. 8. 2021

Dobrý den, ráda bych poděkovala vašemu oddělení Traumatologie. V červnu jsem měla úraz, a vzhledem k tomu, že mne začala bolet pravá ruka, manžel mě dovezl k ošetření na traumatologii v České Lípě, kde mne vyšetřil MUDr. Bažil. Byla jsem na několika RTG, prohlédl mne, poslechl  a doporučil léčbu mnoha zhmožděnin po celém těle. Přestože pád byl vážný, došlo „jen“ ke zlomenině na pravé ruce. Docházela jsem na časté kontroly – vždy jsem měla nejdříve RTG ruky a poté vyšetření. Tímto bych tedy chtěla moc poděkovat za přístup všech lékařů a sestřiček při kontrolách. Vždy jsem se setkala s ochotou a péčí. Na kontrolách jsem oceňovala také souhru lékařů a sester, vše probíhalo na vysoké úrovni. S pozdravem Hana Tomášková

Poděkování Stravovacímu provozu 28. 07. 2021

Vážený pane řediteli, blesková povodeň se o víkendu 17. – 18. 07. nevyhnula ani Českolipsku. Bez pomoci dobrovolných hasičů, městských strážníků a policistů bychom nastalou krizovou situaci nezvládli. To, co můžeme pro muže, kteří na místě krize často zasahují mnoho hodin bez ohledu na spánek a odpočinek, přímo v tu chvíli udělat, je dát jim pořádně najíst a napít. Bohužel krize si nevybírá den ani hodinu a sehnat teplé jídlo a pití v neděli brzy ráno se zdálo nemožné. V tu chvíli nás však zachránila právě českolipská nemocnice a vedoucí stravovacího provozu Marián Bučko, který nám bleskově připravil teplé jídlo, které jsme mohli zasahujícím jednotkám v neděli ráno odvézt. Tímto bych Vám, panu Bučkovi a celému týmu v nemocniční kuchyni chtěla moc poděkovat za vstřícnost a ochotu, která nám v tu chvíli opravdu vytáhla pomyslný trn z paty. Všem moc chutnalo! S úctou, Ing. Jitka Volfová, starostka města

Poděkování Očkovacímu centru 22. 07. 2021

Dobrý den, s manželem jsme byli na očkování v centru v České Lípě. Musím pochválit nejen organizaci celého týmu, ale hlavně přístup sester a lékařů, který mě moc pozitivně překvapil a chválím ho. Vyzdvihnout chci MUDr. Janu Maričovou a její sestřičku, které mě - při mojí pouhé zmínce, že se mi po aplikaci první dávky zatočila hlava - očkovaly v leže, a následně celých 30 minut hlídaly. Děkuji a všechny zdravím. Blanka Tomešková

Poděkování RZP a Neurologickému oddělení 19. 07. 2021

Dobrý den, dovoluji si tímto poděkovat lékařům RZP Česká Lípa, kteří mi poskytli první pomoc při nevolnosti, která mě v noci zastihla. Byla jsem převezena na urgentní příjem nemocnice v České Lípě, kde mě předali do rukou odborných lékařů Neurologie, kterým bych chtěla rovněž poděkovat za jejich lidský přístup a milé jednání s pacientem. Toto poděkování patří MUDr. Procházkové z Neurologického oddělení, která mi při propuštění z nemocnice vysvětlila, co bylo příčinou mé nevolnosti, a všem lékařům a sestřičkám pod vedením primáře MUDr. Nováka, kteří se velmi dobře o pacienty starají. Všem patří veliké poděkování za to, že to dopadlo tak dobře, a tato příhoda na mně nezanechala velké následky. Proto všem přeji hodně zdraví a úspěchů jak v osobním, tak v pracovním životě. Buriancová Růžena

Poděkování Pediatrickému oddělení 19. 07. 2021

Dobrý den, tímto bych chtěla moc poděkovat všem sestřičkám a lékařům za skvělý a empatický přístup k synovi, který měl opravdu velký strach a bál se každého doteku. A také méďovi Ondřejovi a zdravotnímu klaunovi. Máte to opravdu skvěle vymyšlené. Děkujeme vám všem, je vidět, že máte srdce na tom pravém místě. Bc. Nikola Kuthanová

Poděkování MUDr. Terberové (Pediatrie) 12. 07. 2021

Dobrý den. Chtěla bych moc pochválit paní doktorku z dětského oddělení MUDr. Terberovou. Její přístup, ochota léčit a snaha vyléčit je neuvěřitelná. Je to člověk na správném místě. Jen mít více takových doktorů i na jiných odděleních... Děkuji a přeji hezký den, Podobská

Poděkování Centrálnímu příjmu 28. 06. 2021

Vážení, dne 26. června ve večerních hodinách jsem byl přijat do vaší nemocnice k ošetření náhlé nevolnosti, která se mi přihodila při sjíždění řeky Ploučnice. Od nástupu do sanitního vozu až po péči přijímacího personálu a ošetřující lékařky MUDr. Rádlové na příjmu pacientů se mi dostalo mimořádné péče, ačkoli nejsem váš kmenový pacient.  V průběhu mého relativně krátkého pobytu na příjmu jsem byl příjemně překvapen vstřícností a laskavostí personálu k pacientům. Takovéto  chování, jehož jsem byl svědkem, jsem velmi ocenil, a proto bych chtěl vaším prostřednictvím vyjádřit svůj dík celému sehranému týmu. S pozdravem, Ing. Vladimír Roškot

Poděkování Ortopedicko-traumatologickému oddělení 24. 06. 2021

Dobrý den, známá ležela skoro 14 dní na traumatologii a byla nesmírně spokojená s péči, která jí byla věnována jak ze strany lékařů, tak sestřiček. Proto všem těmto, stejně jako i stravovacímu provozu, za vše moc děkuje, a přeje mnoho zdraví, úspěchů v jejich nelehké práci a mnoho takových spokojených pacientů jako je ona. S pozdravem Vlasta Zahrádková

Poděkování Očkovacímu centru 24. 06. 2021

Chtěla bych touto cestou vyslovit poděkování a poklonu lékařům a sestrám za neuvěřitelně vřelý a laskavý přístup k zájemcům o očkování na Covid-19. I přes povinné roušky byl vidět jejich úsměv. Laskavost, s jakou k nám, pacientům, přistupují, je obdivuhodná, a to i přes velký nával zájemců a vedra, jaká panovala... Děkuji celému vašemu týmu. Květa Škreková

Poděkování Stravovacímu provozu 15. 06. 2021

Vážený pane Bučko, nedávno jsem byla hospitalizována ve vaší nemocnici. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu trpím dlouholetou intolerancí lepku. Proto musím na toto téma napsat pár řádků, které doufám potěší… Jídlo, které jsem dostávala, v rámci mojí přísné bezlepkové diety, nemělo chybu. Nestačila jsem se divit, že mám doopravdy stravu z nemocnice a ne z vyhlášené restaurace. Víte, za ty roky mohu hodně porovnávat. Já jsem si poležela v různých nemocnicích. Zažila jsem i doby kdy, mně odbyli obyčejným kukuřičným chlebem s máslem. A tak musím vyslovit velkou pochvalu a moje velké PODĚKOVÁNÍ. Strava u vás byla chutná, pestrá a ještě bezlepková, to jsem nikdy nikde jinde nezažila. Moc děkuji, že i na nás bezlepkáře takto myslíte, a dbáte o naše plná bříška. Dobré a kvalitní jídlo dodá při nemoci opravdovou sílu, věřte mi. Fandím Vám, kuchařkám a prostě celému kolektivu. Přeji hodně a hodně spokojených pacientů (ne jenom nás celiaků). Je vidět, že jste všichni na správné místě. Srdečné díky, Alžběta H.

Poděkování pracovníkům CT a Chirurgie 09. 06. 2021

Dobrý den, tímto bych chtěl poděkovat týmu pracovníků CT za jejich aktivní a profesionální přístup při řešení problému s mým vyšetřením. Dále chci poděkovat MUDr. Zajícovi a jeho sestřičce za rychlé a příjemné jednání. A poděkování samozřejmě patří i lékařům a sestřičkám na Chirurgii 2, kteří mne ošetřovali. Přeji všem hodně spokojenosti a hlavně zdraví. S díkem spokojený pacient Petr Votava.

Poděkování Pediatrickému oddělení 08. 06. 2021

Dobrý den, chtěla bych vyjádřit velké poděkování a pochvalu Dětskému oddělení. A to konkrétně na paní doktorce MUDr. Pokorné Klímové a sestrám, které sloužily na směně 7. 6. 2021 mezi 9. a 10. hodinou. Chválím nejen přístup, ale hlavně důkladné vyšetření syna. Přestože to bylo v čase, kdy ordinuje i náš praktický lékař na středisku, tak nás neodbyly a udělaly veškerá vyšetření. Děkuji a přeji hezký den, Kapustová Lucie

Poděkování prim. MUDr. Novákovi z Neurologie 19. 05. 2021

Dobrý den, chtěl bych vzdát velký dík panu primáři MUDr. Novákovi za jeho úžasný přístup k pacientům a skvělé profesionální chování. S úctou, Etzler

Poděkování LDN 18. 05. 2021

Vážení, dovolte, abych touto cestou poděkovala primáři LDN na 9. patře vaší nemocnice MUDr. Štaňkovi Nikolaiovi za vysoce profesionální a nesmírně laskavý přístup při ošetření pacientů a rehabilitační sestře Marii, sestrám Terezce a Janě a všem ostatním sestřičkám na tomto oddělení za dobře odvedenou práci. S přátelským pozdravem, Nemergutovi

Poděkování Chirurgickému a RDG oddělení 17. 05. 2021

Tímto dopisem chci pochválit chirurgickou ambulanci, její sestry a MUDr. Jatchvlianiho, dále sestry a MUDr. Kulhánka a prim. MUDr. Urbancovou z oddělení RDG, a nesmím zapomenout ani na MUDr. Chalupu a MUDr. Pazderu vč. sestry, která s nimi pracuje. Panu řediteli děkuji za to, co pro tuto nemocnici dělá. Chirurgická ambulance je krásná a dobře vedená. Vám všem srdečně děkuji za to, co pro nás děláte. Zdenek Hývl

Poděkování ARO 17. 05. 2021

Vážení, v měsíci dubnu jsem byl hospitalizován v českolipské nemocnici s poměrně vážným průběhem Covid-19. V době od 9.-21.4. jsem byl z důvodu nenadálých komplikací umístěn na oddělení ARO. Chtěl bych touto cestou poděkovat veškerému personálu, tj. sestřičkám, doktorům a zejména primáři tohoto oddělení MUDr. Picmausovi za skvělou péči, profesionální, vstřícný a obětavý přístup nejen k mé osobě, ale obecně ke všem pacientům, jak jsem si všímal. Jsem velmi vděčen všem na tomto oddělení, že jsem se mohl vrátit z nemocnice zpět do normálního života. S pozdravem, Ing. Vlastimil Ratislav 

Poděkování MUDr. Procházkovi a jeho týmu 12. 05. 2021

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala panu MUDr. Procházkovi a celému jeho týmu za skvěle odvedenou operaci nohy. Po dvou letech se na ni již začínám stavět a opravdu mě přestává bolet. Jejich přístup i vystupování celého personálu byl skvělý, a to i v nelehkém období, kdy byli jistě všichni vyčerpáni. Mnohokrát děkuji i sestřičkám, které byly i přes známky vyčerpání opravdu profíci, milé, a vše mi s pokorou vysvětlily. Smekám před všemi, kteří se o mě a nejen o mě starali. Děkuji říct nestačí - „SMEKÁM KLOBOUK“ (i proto, že jsem také zdravotní sestra a vím, jak to bylo těžké). Také děkuji, že jste mě na tuto operaci vzali, a já tak budu moci chodit do práce a mít také pocit ze skvěle odvedené práce. Děkuji mnohokrát. S úctou, Heinrichová Zlatuše

Poděkování prim. MUDr. Popelkové (Pneumologie) 11. 05. 2021

Chtěla bych moc poděkovat paní doktorce Popelkové, která se všem pacientům velmi věnuje, i když má plnou čekárnu, a je moc příjemná. Moc děkuji paní doktorce, O. Bartovská

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení 07. 05. 2021

Dobré poledne. Minulý týden jsem nastoupila na indukci porodu poté, co jsem přenášela. Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat za péči, která mi byla po celou dobu hospitalizace poskytována. Personál na odd. gynekologie a porodnice je ten nejmilejší, se kterým jsem se v jaké nemocnici kdy setkala. Ať už se jedná o doktory, porodní asistentky, nebo sestry. Ve svém těhotenství jsem u Vás byla hospitalizována také již na podzim a pocit jsem měla takto dobrý již tehdy.

V tuto chvíli bych ale ráda poděkovala také konkrétním osobám, a to zejména MUDr. Stoykovi a MUDr. Neumayerovi [...] a týmu porodních asistentek, které u mě měly „službu“.

Přála bych si, aby v ČR každé oddělení všech nemocnic bylo takto profesionální a mělo tak skvělý přístup, protože návštěvy nemocnic nejsou nikdy příjemnou věcí, ale toto skvělé zacházení a milý přístup úplně změní vnímání celého pobytu. Obecně jsem byla po celou dobu svého těhotenství vždy jen spokojená - jedná se i o ambulanci v 7. patře. Ještě jednou tedy děkuji a všude Vás budu jenom chválit:) Hezký den, Folprechtová Kateřina

Poděkování jednotce Covid 1 a ARO 07. 05. 2021

Dobrý den. Chtěli bychom moc poděkovat veškerému personálu na oddělení Covid 1 a ARO za péči o našeho příbuzného. S pozdravem, Dana Košňarová s rodinou.

Poděkování MUDr. Novotné z jednotky Covid 30. 04. 2021

Na oddělení Covid 1 Vaší nemocnice nyní leží moje babička [...] Její ošetřující lékařkou je MUDr. Novotná. Chtěla bych Vás informovat, že jsem se dlouho nesetkala s tak milou a vstřícnou lékařkou. Volám do nemocnice každý den, abych se zeptala, jak na tom babička je a paní doktorka mi vždy vše mile a srozumitelně vysvětlí a o všem mě informuje. Zároveň babičku vždy od rodiny pozdravuje, neboť nemáme jinou možnost, jak s ní komunikovat. Jsem vděčná za takový přístup, neboť ze zkušenosti vím, že někteří lékaři takový přístup k pacientům a jejich rodině bohužel nemají. Děkuji a přeji pěkný den, Tereza Bečanová

Poděkování Očkovacímu centru 08. 04. 2021

Chtěla bych touto cestou poděkovat očkovacímu centru KD Crystal za ochotu, obětavost a vstřícnost při očkování na COVID-19. Především pak panu Václavu Černému za pozitivní a příjemnou komunikaci. Anonym

Poděkování Očkovacímu centru 06. 04. 2021

Dobrý den, dovolte, abychom vyjádřili upřímný dík všem, kteří se podíleli a podílejí na perfektně zajištěné organizaci očkování proti COVID-19 v KD Crystal v České Lípě. Přístup všech zdravotníků, úředníků, pomáhajících dobrovolníků i příslušníků policie byl naprosto profesionální. Všichni se chovali velice vlídně, empaticky, byli usměvaví a připravení se vším pomocí v případě, že si někdo s něčím nevěděl rady nebo potřeboval nějaké informace či podporu psychickou i jinou. Díky všem těmto výše zmíněným lidem proběhlo naše očkování obou dávek vakcíny v naprostém klidu, pohodě a spokojenosti. Dík patří také žákům a učitelům ZUŠ, popř. všem, kteří natočili zajímavá a milá videa pro zpříjemnění 30 minutového preventivního čekání po výkonu. Děkujeme! Manželé Prokešovi

Poděkování Očkovacímu centru 06. 04. 2021

Chtěla bych touto cestou poděkovat očkovacímu centru KD Crystal za ochotu, obětavost a vstřícnost při očkování důchodců na COVID-19. Děkuji, Hynková Marie

Poděkování ARO a Gynekologicko-porodnickému oddělení 06. 04. 2021

Dobrý den, ráda bych touto cestou vyjádřila své upřímné poděkování personálu ARO a gynekologicko-porodnickému oddělení, kde jsem byla hospitalizována ohledně malého zákroku. Veškerá potřebná vyšetření a ošetření proběhla s velkou mírou profesionality, vstřícnosti a ochoty jak ze strany lékařů, tak i přítomných sestřiček a ošetřovatelského personálu. Jmenovitě: MUDr. Jakoubková, s. Říhová, s.Kazárová, s.Tikalová, MUDr. Středová, s. Popelková. Přeji mnoho sil a vše dobré! Monika Spálenská

Poděkování Neurologickému oddělení 26. 03. 2021

Dobrý den. Dne 18.03.2021 jsem v práci dostal epileptický záchvat. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se o mě postarali i přes nynější těžkou situaci. Všem mockrát děkuji. S úctou a obdivem Jiří Černík. Hodně sil do dalšího boje.

Poděkování ARO, Chirurgii a I. i II. Interně 19. 03. 2021

Vážení, ráda bych touto cestou vyjádřila svoji úctu a poděkování českolipské nemocnici. Zdraví je nejdůležitější a jeho hodnotu si uvědomíme, až když sami onemocníme. Byla jsem na operaci žlučníku na Chirurgii. Po operaci mi sdělili, že jsem covid-pozitivní a převezli mne na ARO. Měla jsem oboustranný zápal plic a byla jsem uvedena do umělého spánku. Když jsem opět začala vnímat, nevěděla jsem, co je skutečnost a co sen. Také jsem se dozvěděla, že jsem jedné sestřičce i nadávala, aniž bych to věděla. Tímto se jí velice omlouvám. Všichni, co mě ošetřovali - na ARO, Chirurgii a I. i II. Interně se chovali nejen velmi profesionálně, ale zároveň i lidsky. Velice děkuji za jejich péči, milé chování, popovídání i lidský přístup. Ráda bych poděkovala všem lékařům, sestřičkám a ošetřujícímu personálu za jejich vynikající práci. Velice moc děkuji. Miroslava Hrábková

Poděkování Očkovacímu centru 19. 03. 2021

Dnes jsem byl na první vakcíně proti Covidu v Crystalu. Chci vyzdvihnout až neuvěřitelně příjemné chování veškerých pracovníků. Byl jsem až neskutečně překvapen, že toho jsou lidé v této nervozní době schopni. Opravdu všechna čest. M. Fetr

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení 15. 03. 2021

Dobrý den, ráda bych alespoň touto cestou poděkovala Gynekologicko-porodnickému oddělení při nemocnici v České Lípě. Byla jsem zde na zákroku a musím říct, že chování všech sester, sanitářů či lékařů byl velmi lidský, přátelský a zároveň odborný. Bylo o mě parádně postaráno. Děkuji moc. Budu jen doporučovat. Slavíková Z.

Poděkování oddělení Pneumologie 09. 03. 2021

Dobrý den. Chtěla bych moc poděkovat sestřičkám i paní primářce na plicní ambulanci ve 2. patře polikliniky, které se mi bezvadně postaraly o tatínka. V téhle nelehké situaci, s úsměvem na tváři a velmi ochotným a milým přístupem. Moc děkujeme a přejeme mnoho sil v této době. Helebrandtová

Poděkování Covidové jednotce 04. 03. 2021

Dobrý den. Před týdnem jsem byl pacientem covidového oddělení ve 4. patře NsP. Dnes se doma „vzpamatovávám“ z nemoci. Mám silné pocity poděkovat všem zdravotníkům i nezdravotníkům, kteří o mě a ostatní spolupacienty pečovali. Zaslouží obdiv a úctu za svoji práci. Chtěl bych, aby pro ně bylo mé poděkování, které je od srdce, posilou. Jen pěkné dny přeji. František Kamínek

Poděkování Traumatologické ambulanci 02. 03. 2021

Dobrý den, rád bych Vám a celému týmu na oddělení Traumotologie poděkoval. Děkuji za péči, vstřícnost, ochotu a veškeré služby poskytnuté u vás v nemocnici a na oddělení. S pozdravy pacient Ondřej Holub

Poděkování Covidové jednotce 26. 02. 2021

Ráda bych Vám touto formou předala poděkovaní od mé maminky, která byla několik dní hospitalizovaná na COVID 2. Já i naše rodina si velice vážíme vaší práce. Jak jsem si oddechla, když mi maminka říkala o personálu, který je stále milý a ohleduplný. I přes anonymní ochranné obleky se tam tedy cítila bezpečně. Mé poděkování patří celé nemocnici, protože vím, že každý článek je pro fungování tak velkého systému nepostradatelný. Lékaři, kteří vždy ochotně odpoví na všetečné otázky rodiny, milé sestřičky a starostlivé ochotné dámy na informacích a další spousta lidí, které není vidět, a přesto tu díky nim jsou uklizené chodby, je vyprané prádlo, včas připravené stravovaní atd. (nerada bych na někoho zapomněla). DĚKUJI VÁM VŠEM, Sylvie Šůlová Kamínková

Poděkování Chirurgickému oddělení a Stravovacímu provozu 22. 02. 2021

Děkuji Vám za přístup a skvělý servis jménem mojí maminky Zdenky Alterové (1948), která byla hospitalizována v nemocnici v České Lípě od 16. do 21. 2. 2021. Maminka a naše rodina děkuje za skvělou péči personálu a lékařům oddělení chirurgie. Dále děkujeme vedoucímu stravování a kuchařkám/kuchařům vaší nemocnice za chutné jídlo. Přeji vám hezké dny a zvládnutí nouzového stavu. VELKÉ poděkování! Spokojená pacientka Zdenka Alterová s rodinou

Poděkování Gynekologicko-porodnickému a Pediatrickému (novorozeneckému) oddělení 15. 02. 2021

Dobrý den, na začátku ledna 2021 jsem byla hospitalizována na „Gyn-por“ oddělení pro blížící se porod dvojčat. Chtěla bych tímto emailem poděkovat veškerému týmu na tomto oddělení za perfektní péči, která mi byla poskytnuta. Práce odborníků je na tomto oddělení na špičkové úrovni, a to jak profesní, tak i lidské. Byla mi poskytnuta výborná zdravotní péče, ale také i psychická podpora. Porod proběhl perfektně a následná péče také. Bohužel se u mně vyskytly komplikace po porodu, ale tým pod vedením MUDr. Volka mi okamžitě zajistil veškerou péči a potřebnou léčbu. Mé veliké díky také patří novorozeneckému oddělení, kde ležely naše holčičky a následně i já jako jejich doprovod. I zde nám všem třem byla poskytnuta výborná odborná péče. Ještě jednou obrovské DĚKUJI za ochotu a péči o naše holčičky. Personál na těchto odděleních je skutečný poklad:-)
S pozdravem a přáním hezkého dne, Ing. Michaela Brožová

Poděkování Odběrovému místu 11. 02. 2021

Dobrý den. Dnes jsem byla na PCR testu ve vaší nemocnici. Všem vč. strážníků, kteří jsou nedílnou součástí odběrového místa, a vč. osob z informačního centra, chci poděkovat za ochotu, vstřícnost a milé chování. M. Kocsisová

Poděkování Odběrovému místu 01. 02. 2021

Dobrý den přeji, ve čtvrtek v 11:35 h. jsem byl na PCR testu ve vaší nemocnici. Rád bych alespoň touto cestou poděkoval paní, sestřičce (prostě člověku ve skafandru), která odebírala vzorky. A to za velice milý lidský přístup k nám pacientům. Její jméno sice neznám, ale byl bych velice rád, kdyby byla za tento svůj přístup k práci (v dnešní době málo viditelný) aspoň pochválena. Ještě jednou DĚKUJI a přeji vám všem pevné ZDRAVÍ, hodně štěstí a brzký konec této šílené doby. Zelinka Luboš

Poděkování Oddělení klinických laboratoří 01. 02. 2021

Vážení, ráda bych poděkovala sestřičce, která sloužila dne 28.01. noční službu (popř. konec ranní služby) v laboratoři. Nutně jsme potřebovali získat certifikát PCR testu pro vycestování do Německa na velice důležitou strategickou schůzku top manažerů. Nedopatřením jsme se k certifikátu v emailu nedostali a zdálo se, že je vše ztracené. Ovšem sestra, která sloužila, byla velice milá, vstřícná a certifikát se nám povedlo získat. Vím, že to pro sestřičku bylo poměrně komplikované, aby nám pomohla, ale vše dopadlo dobře. Velice si toho vážíme. Děkuji. Ingrid Szabóová

Poděkování Stravovacímu provozu a Porodnickému oddělení 29. 01. 2021

Vážený pane Bučko, minulý týden ležela moje manželka v českolipské nemocnici na Porodnickém oddělení. Pomineme-li profesionální přístup celého porodnického týmu, tak v neposlední řadě si moje manželka velmi chválila také jídlo, které po celou dobu pobytu v nemocnici dostávala. Byla byla velmi mile překvapená tím, že i v této nelehké Covid době, která nyní panuje, měla možnost výběru ze 3 jídel, což určitě každá nastávající maminka nebo maminka po porodu velmi ocení a zpříjemní jí to tak celou dobu hospitalizace. Chtěl bych tímto vyslovit velký obdiv a dík nejen Vám, ale i celému Vašemu kuchařskému týmu za to co pro pacienty děláte. Pokračujte takto ve své práci i nadále a přeji Vám mnoho sil, úspěchů a spokojených pacientů. S pozdravem Jana a Tomáš M.

Poděkování Neurologickému oddělení 27. 01. 2021

Dobrý den, dnes jsem byla vyšetřena na neurologickém oddělení vaší nemocnice. Ve velmi těžkém období a vytíženosti personálu jsem byla vyšetřena naprosto profesionálně a vlídnost paní MUDr. Petry Procházkové byla uklidňující. Poděkování patří i sestřičce. Děkuji a přeji všem pevné zdraví. Dana Hykšová

Poděkování Chirurgickému oddělení a ARO 20. 01. 2021

Vážený pane řediteli, dne 28. 12. 2020 byl do Vaší nemocnice na chirurgické oddělení přijat Martin Šandor, který zde 30. 12. 2020 podstoupil operaci. Po této operaci byl uveden do umělého spánku (...). Jeho zdravotní stav byl velmi vážný, ale po dvanácti dnech byl probuzen a je stabilizovaný. Nyní je v péči doktorů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, kde se postupně zotavuje. Touto cestou bych chtěl za celou rodinu moc poděkovat za záchranu života mého bratra a příkladnou péči, které se mu doposud dostává. Velké poděkování patří všem ošetřujícím doktorům z anesteziologicko-resuscitačního oddělení, chirurgického oddělení, ale také všem zdravotním sestrám a dobrovolníkům (příslušníci vojenské služby), za příkladnou péči o mého bratra. Děkuji a přeji Vám mnoho profesních úspěchů. S úctou Ludevít Šandor

Poděkování Pediatrickému oddělení 18. 01. 2021

Dobrý den, 10. 01. jsem byla s novorozeným synem (…) hospitalizovaná na dětské JIP (…). K domácímu porodu mě vedly především velmi negativní zkušenosti z prvního porodu, který proběhl právě ve vaší porodnici, kde se po čtyřech letech, dle kontrolních návštěv, nic moc nezměnilo, a personál je až na pár výjimek stále velmi arogantní a nerespektující. Právě po těchto zkušenostech jsem jela do nemocnice (…) s opravdu velkou obavou a strachem, jak bude vše probíhat (…). Ale byla jsem velmi mile překvapena. Musím velice pochválit sestřičky z dětské JIP, protože naprosto všechny byly ochotné, milé a věnovaly nám úžasnou péči. Zejména se jedná o p. Řehákovou, p. Trnečkovou, p. Vaszi a vrchní sestru p. Langovou (…). Velmi oceňuji, že byl brán ohled na mé přání přítomnosti během veškeré manipulace s mým synem. (…) Děkuji za zodpovězení všech mých otázek i za pochopení mnou odmítnutých postupů. Zdravotníků, kteří ke své práci přistupují takto, je opravdu po málu. (...) Na dětské JIP tito lidé ale jsou, a já bych jim touto cestou chtěla z celého srdce poděkovat. Mé díky patří i velmi trpělivému panu Deákovi a druhému lékaři, který měl službu před ním. (…) Sice doufám, ze mě ani mé děti již nebude potřeba nikdy hospitalizovat, ale pokud by to mělo nastat, budu si přát, aby se o nás postarali stejně dobří lidé, jako tento týden. Děkuji za mě, za syna a za všechny další dětičky, které skončí v hodných rukách výše zmíněných. Rücklová Tereza a malý Vilém

Poděkování lékařům a zdravotním sestrám 11. 01. 2021

Dobrý den, minulý týden jsem byl hospitalizován z důvodu náhlé srdeční arytmie. Chtěl bych tímto Nemocnici v České Lípě vyjádřit poděkování za péči a lidský přístup doktorů a sester na odděleních, které jsem v osobě pacienta "navštívil", jako centrální příjem, 1.internu, kardiologii a také chválím průběh samotných vyšetření, jako SONO, ECHO, EKG a další. Mám za to, že doktoři i sestřičky odvedli očekávanou profesionální práci a zejména v této těžké době je třeba vyzdvihnout jejich zájem o zdraví všech pacientů. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů ve vaší činnosti. S pozdravem a přáním dobrého zdraví, Karel Fischer    

Poděkování Ortopedickému oddělení a Stravovacímu provozu 07. 01. 2021

Dobrý den vážení, v prosinci 2020 jsem byl hospitalizován na oddělení ortopedie a chtěl bych pochválit perfektní přístup všech lékařů, sester a veškerého personálu na tomto oddělení. Opravdu všichni jsou profesionálové a každý přesně ví, co má dělat. Rovněž děkuji panu MUDr. Ježkovi a jeho celému týmu za skvěle provedenou operaci. S hospitalizací jsem byl nadmíru spokojen a pochválit bych chtěl rovněž práci vedoucího jídelny a všem lidem, co jídla připravují. Nedokážu si ani představit jak musí být náročné ve velkém provozu vytvářet tak chutné pokrmy. V tak těžké době, jaká nyní panuje, je zázrak, že dokážete poskytovat lékařskou péči na tak vysoké úrovni. Moc děkuji, Šimon Volek 

Poděkování RZS, Internímu oddělení a LDN 04. 01. 2021

Ráda bych touto cestou poděkovala posádce RZS, která 28.11. 2020 přijela, ošetřila a ihned do nemocnice převezla mou maminku, za skvělé, profesionální ošetření a lidský přístup. Stejně tak bych chtěla poděkovat internímu oddělení I, kde ji poté léčili. Za profesionální léčbu lékařům. Za ochotu a skvělou ošetřovatelskou péči sestřičkám. Rozhodně musím ze srdce poděkovat panu primáři Štaňkovi, všem lékařům a sestrám i rehabilitačním z oddělení LDN 9A, kam byla následně přeložena. Vzhledem k jejímu onemocnění bylo tohle oddělení jejím "druhým domovem" a všem, kteří zde pracují, patří veliké uznání a poděkování za to, s jakou láskou, péčí, citem a lidskostí se o pacienty starají. Díky nim byla její, většinou dlouhodobá léčba v rámci jejího zdravotního stavu, úspěšná a dlouhý pobyt zvládala dobře i po psychické stránce. Skláním se před nimi s úctou a pokorou a nedokážu vyjádřit svou vděčnost za jejich práci. Slovo děkuju je jen to nejmenší. V neposlední řadě musím poděkovat i všem lékařům a sestrám z oddělení covid II, kde maminka, bohužel, svůj boj o život na Štědrý den prohrála. Všem Vám z celého srdce děkuji. Helena Pelčáková

Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení 04. 01. 2021

Vážený pane primáři, ještě jednou bych tímto způsobem ráda poděkovala za poskytnutou péči při mé neplánované hospitalizaci dne 12.11., ať už MUDr. Neumayerovi, který mě k hospitalizaci přijímal, tak především MUDr. Hradci, který mě operoval, dále velmi empatické sestřičce p. Tikalové i ostatním sestřičkám, které se u mě za těch 6 dnů vystřídaly a které si bohužel nepamatuji jmenovitě. V neposlední řadě paní dr. Hradecké, u které jsem byla v prosinci na ambulanci.
Současně mi dovolte celému oddělení popřát, ať je stávající rok lepší než ten předešlý.
S úctou, Lucie Rajchrtová

© 2024 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu