Řekli o nás

Poděkování Chirurgické oddělení
8.11.2018
Dobrý den, chtěla bych moc pochválit personál na chirurgickém lůžkovém oddělení v 7. patře. Perfektní přístup, usměvavé sestry, co víc si při hospitalizaci přát.
Hezký den, Nováková Tereza


Poděkování Neurologické oddělení

5.11. 2018
Poděkování MUDr. Novákovi, primáři neurologického oddělení. Velice děkuji za vaši vstřícnost a ochotu, když jste mě 9.0.2018 ochotně přijal poté, co jsme neuspěli v Ústí nad Labem a Litoměřicích, ačkoliv bydlím v Bílině.Díky vaší rychlé péči, vyšetření a zajištění následnému převozu do Ústí nad Labem na infekční oddělení, jsem dnes již v domácím léčení a cítím se velmi dobře. S vaší nemocnicí máme velmi dobré zkušenosti, kdy se u vás na interním oddělení zotavovala naše maminka. moc děkuji, kéž by takový přístup a ochota byly samozřejmostí a ne výjimkou. Děkuji a přeji jen to nejlepší.
Blanka Musilová

Poděkování 
24.10.2018
Děkuji všem, kteří se podíleli na péči o mého těžce nemocného manžela, pana Jiřího Houžvíka, v průběhu roku 2018 na oddělení chirurgickém, interním, traumatologickém, ortopedii,  JIP chirurgii a traumatologii. Zejména děkuji primáři LDN panu MUDr. N. Štaňkovi a všem, kteří o mého manžela pečovali na 4.p. LDN, lékařům, sestrám, rehabilitačním pracovnicím i pomocnému personálu za nevšední péči, empatii a porozumění. Díky všem, kteří nám umožnili pobyt v rodinném pokoji a pomohli zmírnit manželovo utrpení.
Vděčná Jitka Houžvíková


Poděkování Chirurgické oddělení
22.10.2018
Dobrý den pane generalní řediteli. Timto emailem bych rád poslal pochvalu a děkovný email na chir. oddeleni 1 a chirurgické odděleni 4. Byl jsem dne 15.10.2018 přijat k Vám do Českolipské nemocnice na chir. odděleni k plánované operaci amputaci prstu levé ruky. Takový lidský a milý přístup od personálu nemocnice jsem nikde v nemocnicích nezažil, a to jsem po dobu léčení několik nemocnic navštívil. Lékaři na chirurgii v České Lípě jsou prostě špičkoví lékaři a smekám před nimi jaký mají profesionální přístup k pacientům. Dokáže mě rozčílit těch negativ, co lidé dokáží na sociálních sítích o Českolipské nemocnici šířit. To člověk nedokáže pochopit. Chtěl bych Vás pane řediteli poprosit o předání pochvaly celému personálu chirurgie.
S pozdravem a a přáním nnoha úspěchu Pospíšil Jiří, Doksy


Poděkování Neurologické oddělení
18.10.2018
Děkuji sestřičkám a lékařům z lůžkového neurologického oddělení nemocnice v České Lípě. S péčí, která mě byla poskytována jsem byl velice spokojen. Děkuji všem.  
Ladislav Novák

Poděkování Interní oddělení a Hemodialyzační středisko
18.10.2018
Dobrý den,
moc bych chtěla poděkovat paní doktorce Stojano ,Interní oddělení a hemodialyzační středisko 3p,za lidský přístup,obětavost v těch nejtěžších chvílích,celému týmu sestřiček velké díky.
Dagmar Horčicová


Poděkování Dětskému odělení

15.10.2018
Veliké poděkování Dětskému oddělení za péči mého syna Honzíka Řebíčka po uštknutí zmijí.A po třech týdnech nám dovezli hračku za statečnost. Moc za vše děkujeme, syn je v pořádku.
Renata Marečková

Poděkování Chirurgie
10.10.2018
Dobrý den, chtěl bych poděkovat primáři Mudr. T.Vernerovi za milý a lidský přístup k mé osobě. Tím dékuji i ošetřujícímu lékaři MUDr.  F. Yurii, vedoucímu lékaři MUDr. M.Kadlecovi, zdravotním sestrám za péči a ochotu po dobu mé hospitalizace. Nesmím zapomenout na operační sál - díky celému kolektivu. Všem patří moje Velké díky. Byl jsem s vaši nemocnici spokojen.
Děkuji, zdravím a zbytek krásného dne. 
Kouba Jiří

Poděkováni Gynekologie
8.10.2018
Dobrý den.
Není to dotaz, ale chtěla bych se vyjádřit k mému ambulantnímu zákroku na odd. Gynekologie. Byla jsem zde poprvé i když už jsem dávno v důchodu. Nicméně byla jsem velmi spokojena s jednáním lékaře i sester ,kteří se mě zde ujali. Samotný zákrok byl profesionální a již za 2 dny byli všechny následné příznaky provedeného zákroku ty tam. Tímto bych chtěla velmi poděkovat všem, kteří se mi věnovali abych mohla tentýž den odejít domů. Děkuji za lidský přístup celému personálu tohoto oddělení. Děkuji.

Poděkování Rehabilitace 
17.9.2018
Dobrý den,
chtěl bych tímto poděkovat kolektivu pracovníků rehabilitačního oddělení nemocnice v České Lípě za vzornou péči, kterou mi poskytli lékaři, sestřičky i fyzioterapeuti. Vedle vysoce odborné péče mi velmi pomohli i po psychické stránce. Nikdy jim nechyběl úsměv na tváři a slova povzbuzení. To mi velmi pomohlo při mém uzdravování. Zapomenout s poděkováním nesmím ani na personál kuchyně, který dobře a chutně vařil.
Jaroslav Průžek

Poděkování Ortopedicko - traumatologické oddělení
27.8.2018
Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za vzorné, příjemné a milé ošetření na ortopedické a traumatologické amb. dne 22.8.2018. Hlavně p. MUDr. Bednářové, sestřičce-zdr.bratr, ale i sestřičce a řidiči ze záchranného vozu. Přeji Vám hodně zdraví a ještě jednou moc děkuji, Peteříková Iva 


Poděkování Dětské oddělení 

13.8.2018
Dobrý den,chtěla bych poděkovat celému týmu dětského oddělení za péči mojí 2leté dcery po dobu hospitalizace. Veliké "DÍKY" patří ošetřující lékařce MUDr.Markétě Terberové za skvělé chování,lidský přístup,úsměv,vstřícnost a trpělivost s mojí dcerou. Za vše bych jí touto cestou chtěla poděkovat...moc děkujeme!
S pozdravem Vajsejtlová


Poděkování Porodnice a Novorozenecké odddělení  

30.7.2018
Dobrý den,
ráda bych touto cestou vyjádřila mé poděkování porodnickému oddělení Vaší nemocnice. Byla jsem ve Vaší nemocnici hospitalizovaná od 8.7.2018 do 16.7.2018 a dcera se narodila 10.7.2018. Veškerý personál se ke mně choval příjemně, mile a profesionálně. Mé velké díky patří porodním asistentkám, sestřičkám včetně JIP, lékařům a speciálně milé paní doktorce Procházkové, která se postarala o bezpečný příchod naší dcery na svět. Obzvláště psychická podpora některých sestřiček mi pomohla překonat zdravotní komplikace spojené s porodem, jejich milý přístup, ochota, úsměv a vstřícná slova byly velkou pomocí. Mrzí mě, že si bohužel nepamatuji jména konkrétních sestřiček, ale doufám, že se k nim mé poděkování dostane.
Také bych chtěla poděkovat týmu novorozeneckého oddělení, že se o nás tak hezky staral.
Děkuji a přeji Vám krásný den!
S pozdravem
Lucie Coufalová


Poděkování Interna
26.7.2018
Poděkování za péči.
Vážený pane řediteli,
dovolte mi abych touto cestou poděkovala veškerému personálu koronární jednotky, paní primářce MUDr. Lorencové, MUDr. Holému,MUDr. Hlavaté a zdravotní sestře paní Votýpkové. Velmi oceňuji eruditu , lidský  a laskavý přístup při  správné diagnostice mých zdravotních  potíží.
Ještě jednou děkuji  a jsem s potěšením, že ve Vaší nemocnici pracuje tak kvalitní tým
Nováková Marie

Poděkování Porodnice 
24.7.2018
Děkuje za snachu Andreu Farkašovou, která u nás porodila dceru 9. 7. 2018. Chválila celý kolektiv GPO, přístup i zdrav. péči. Dále pak jmenovala porodníka MUDr. Pitoňáka a sestru Pravdovou, kteří asistovali u porodu – prosím o vyřízení. Paní Minaříková

Poděkování Gynekologie
Dobrý den,
od 23.5. do 28.5. 2018 jsem byla hospitalizována na gynekologickém oddělení. Ráda bych touto písemnou formou chtěla poděkovat za perfektně provedenou operaci a kvalitní péči, které se mi dostalo ze strany lékařů, zdravotních sester a ostatního personálu nemocnice. Samozřejmě VELKÉ DÍKY anesteziologickému týmu, sálovým sestřičkám a sanitářům. Byla jsem zde naprosto spokojená.
Přeji všem mnoho úspěchů v práci i v osobním životě.


Poděkování Chirurgické oddělení 
21.5.2018
Dobrý den, chci poděkovat prim.MUDr Vernerovi a všem lékařům chirurg. oddělení za operační výkon, sestrám na odd. JIP za vzornou péči a sestrám na lůžkovém odd. za ochotu a lidský přístup k pacientům.Všem zaměstnancům chirurgie moc. Děkuji.

Poděkování Dětskému oddělení 
16.4.2018
Poděkování dětskému oddělení. Dobrý den.Ráda bych poděkovala ochotným sestrám za vstřícné přijetí mého 17letého syna Tadeáše se zdravotními problémy a za prvotní ošetření MUDr. Lenkou Pokornou Klímovou ve 2.p dětské nemocnice v den příchodu 4.4.2018. Dále děkuji za profesionální i lidský přístup, za celkově skvělou péči při následné hospitalizaci mého syna na dětském oddělení ve 3.p. ve dnech 4.4. – 9.4.2018. Takovýto milý a starostlivý kolektiv všech profesionálů, se kterými jsme se já i syn sám setkali (lékaři, sestry i p.uklízečky) není v dnešní době samozřejmostí, stejně jako podání ruky a představení se. Vše nám bylo dopodrobna vysvětleno a syn byl hned klidnější a opravdu mu takovéto milé jednání dalo hodně pozitivního do budoucna. Na závěr děkuji ošetřující lékařce MUDr. Markétě Terberové za její úžasný přístup, zajištění brzkých vyšetření, za úsměv na tváři, laskavost a trpělivost při vysvětlování. S pozdravem V.Součková


Poděkování pneumologie
19.2.2018
Vážený pane řediteli,
rádi bychom touto cestou vyjádřili velkou pochvalu a poděkování paní primařce MUDr. Magdaléně Popelkové za její profesionální, nadstandartní, svědomitou a neskonale starostlivou péči o nás, zvláště o zdravotní problémy mého manžela. Vážíme si jejího empatického a v neposlední řadě vstřícného lidského přístupu. Poděkování a uznání patří též zdravotním sestrám pro jejich milé, citlivé a laskavé jednání s pacienty.
manželé Hološovi


Poděkování LDN
27.12.2017
Děkujeme odděleni LDN (9patro) a Hospicu za vzornou péči o mého tatínka-manžela pana Stanislava Nepivodu.
Děkuje dcera s maminkou.


Poděkování lékárna
 
24.11.2017
Vážený pane řediteli,
dovolte nám, abychom Vaším prostřednictvím vyjádřili své poděkování pracovnici lékárny, paní PharmDr. Coufalové. Paní doktorka nám nečekanou měrou vyšla vstříc. Octli jsme se v situaci, kdy jsme si potřebovali zajistit přeočkování proti klíšťové encefalitidě, právě v době, kdy výrobce přerušil dodávky očkovací látky a v distribuční síti tak vznikl její nedostatek. Chodili jsme od lékárny k lékárně a všude nás jednoduše odbývali, že tuto látku zkrátka nemají... Paní doktorka při naší návštěvě sice také zjistila, že nám nemůže hned vyhovět, ale neodbyla nás: vynaložila nemalé úsilí, kontaktovala sklady a distributory a nakonec se jí podařilo uvedenou látku pro nás obstarat.
Není mezi námi mnoho lidí, kteří si uvědomují smysl své práce. Takových, kterým záleží nejen na formálním splnění předepsaných pracovních povinností ale především na tom, aby svojí prací skutečně naplňovali její účel a přinášeli prospěch lidem kolem sebe. V dané situaci takových, pro které je blaho pacienta skutečně na prvním místě... Hluboce si vážíme takových lidí. Píšeme Vám především proto, že o těch, které ve Vaší nemocnici máte, byste měli vědět...
S pozdravem, Marta a Miloš Plánských.


Poděkování gynekologie
11.10.2017
Velmi děkuji personálu na gynekologickém oddělení v České Lípě za lidský a milý přístup. Zejména děkuji paní doktorce Martině Hradecké a panu anesteziologovi. Jejich empatickým přístupem je i tato nelehká situace o něco lepší.Děkuji.Petra L.

Poděkování Porodnice
6.10. 2017
Dobrý den,
ráda bych tímto poděkovala za péči, která nám byla poskytnuta ve dnech 26. 9. 2017-30. 9. 2017 z důvodu císařského řezu a narození naší dcerky Simonky Šopové. Po celou dobu jsem se setkávala s velmi milým a ochotným personálem z řad lékařů, porodních asistentek a sestřiček, musím pochválit také činnost sanitářek-sanitářů. V Nemocnici Česká Lípa jsem byla hospitalizována poprvé a musím pochválit jaký tým profesionálů zde pracuje. Překvapil mne empatický přístup přesto, že kapacita a další péče o nově příchozí rodičky se denně navyšovala (ve dne, v noci), mnohdy jsem personál obdivovala, jak vše zvládá, ačkoliv již jistě síly docházely, přesto péče byla výborná. Dovolte mi, abych tímto poděkovala především MUDr. Hradeckému, MUDr. Hradecké, MUDr. Procházkové a MUDr. Haškové, dále lékařům anesteziologům, kteří dne 25. 9. a 26. 9. 2017 vykovánali službu, dále jmenovitě pí sestřičce Hortové Evě, paní sanitářce Srbové- to byla naše sluníčka po celou dobu :o), dále paní Nechvílové, Staňkové, Minaříkové.Jistě bych mohla jmenovat další a tímto se omlouvám, protože ne všechna jména jsem si stihla poznamenat. Jedna připomínka ke zlepšení prostředí -    rodičkami by bylo jistě pozitivně vnímáno zlepšení lůžkové části (modernizace koupelen, wc,.....), přesto pozitiva převažují nad negativy a vše se dá s trochou pochopení zvládnout. Přeji tomuto týmu mnoho profesních i osobních úspěchů a ještě jednou děkuji. Za rodinu Šopových - Bc. Lucie Šopová, DiS.


Poděkování chirurgická ambulance
5.10.2017
Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval Vašemu lékaři, panu Antonovi Tovstukhovi za velmi vstřícné jednání a jeho profesionální přístup při vyšetření naší teprve dvouleté dcery v pátek 29.9. okolo 20:00 hod na chirurgické ambulanci. Slova díků patří také jeho asistentovi (zdravotní sestře) Velmi si toho vážíme manželé Krýslovi, Karlovy Vary.Poděkování Porodnice
19.9.2017
Pan Dr. Hradec a paní Dr. Hradecká - velké poděkování za příjemné vystupování pevné nervy a skvěle zvládnutý porod.
Lucie Bistulová

Poděkování CP
18.8. 2017
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou ocenit profesionalitu a lidskost pracovniku, kteří mě 13.8.2017 po poledni ošetrovali v sanite a poté i na centralnim příjmu. Všem chci moc poděkovat. Jste jedničky!!!
S úctou Zaplatilková Petra


Poděkování rehabilitace
18.8.2017
Poděkování - rehabilitační oddělení Ráda bych touto cestou poděkovala celému oddělení rehabilitací za vzornou péči, profesní nasazení a lidský přístup při péči o mého přítele pana Jiřího Koprivnikara. I když v současnosti neprožívá lehké období, sestřičky, rehabilitační pracovníci i lékaři ho svým pořístupem motivovali a dodávali optimismus.
Ještě jednou srdečný dík Vám všem!
Eva Marešová, Cvikov


Poděkování LDN
9.8.2017
Chtěla bych touto cestou poděkovat personálu oddělení LDN 3A vaší nemocnice, na kterém je nyní moje 90 letá máma paní Božena Bačovská.
Práce na tomto oddělení je náročná fyzicky i psychicky a přesto jsou všichni velice milí, vstřícní, chápající a ochotní nejen nejen k pacientům, ale i k jejich rodinným příslušníkům, kteří se vlivem nemoci blízkého člena své rodiny ocitají často až na pokraji svých sil, ve velmi obtížné a zejména psychicky náročné situaci. Zvláštní poděkování patří především panu primáři MUDr Štaňkovi, paní doktorce MUDr Horčíkové a zapomenout nelze ani na ochotu a cenné rady sociální pracovnice paní Mgr. Lakatošové.
S pozdravem Mgr. Věra Fišerová, Česká Lípa

 
Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení
9.8.2017
Vážený pane primáři,
dne 10.7.2017 se nám na gynekologicko-porodnickém oddělení předčasně narodili dvojčata Adélka a Matěj Maškovi. Porod byl původně plánován v nemocnici v Jablonci nad Nisou, ale z kapacitních důvodů v ostatních nemocnicích jsme byli odkázáni na nemocnici v České Lípě. Z prvotních obav z neznalosti prostředí a rychlého předčasného porodu, jsme byli personálem velice rychle uklidněni a připraveny na porod s perfektním vysvětlením, co všechno nás čeká a jak budou lékaři postupovat při císařském řezu i co bude následovat po něm.  Samotný porod proběhl bez problémů a manželka byla, dle jejích slov, nadšena profesionalitou a přívětivým chováním celého týmu na operačním sále při porodu a vlastně i z celého pobytu v nemocnici.
Následovalo 14 dní na novorozeneckém oddělení, kde se z našich nedonošenců stala životaschopná miminka a to vše díky výbornému přístupu a velice příjemnému chování personálu na tomto oddělení, kdy lékaři a sestřičky projevili výborné zkušenosti s péčí o novorozence i lidskost při lehkých poporodních krizích. Nyní mají děti měsíc a překročili hranici 3 kilogramů a jsme štastni za každou probdělou noc J. Pokud se nás již dnes někdo zeptá na dobrou porodnici, bez váhání doporučíme tu v nemocnici v České Lípě.
S manželkou velice děkujeme celému týmu Vašeho oddělení za skvělý vstup našich dětí do života a přejeme spoustu osobních i profesních úspěchů.
S pozdravem
Luboš Mašek


Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení
25.7. 2017
Dobrý den,
ráda bych touto cestou poděkovala týmu gynekologicko-porodnického oddělení, jmenovitě MUDr. Procházkové a porodním asistentkám Petře Jahnové a paní Cibulkové, díky jejichž pomoci jsem ve Vaší porodnici přivedla na svět dne 15. 7. 2017 dceru Terezku. Poděkování patří samozřejmě i dalším členům gynekologicko-porodnického odd. a novorozeneckého oddělení, kteří se o mě a dceru starali po dobu našeho pobytu v porodnici. Děkuji za profesionální, milý a lidský přístup, cenné rady a ochotu. Přístup všech mě utvrdil v tom, že výběr Vaší porodnice byl tím nejlepším rozhodnutím a budu na něj vždy hezky vzpomínat.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám hodně spokojených maminek a miminek.
S pozdravem
Jana Brodská


Poděkování Oddělení lůžek následné péče
24.7. 2017
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem lékařům, sestrám a fyzioterapeutce na oddělení LDN 3A za neocenitelnou péči o mého opatrovance Jana Karáska. Vím, jak péče o něho byla velice náročná, protože nemluvil, byl těžce tělesně a mentálně postižený. Zvláště pak v jeho posledních dnech, kdy bojoval se zhoubným onemocněním. Děkuji všem za prvotřídní profesionální péči, ale i lidský přístup, obětavost, ochotu, pochopení a podporu.
Helena Pelčáková


Poděkování Ortopedicko-traumatologické oddělení

13.7. 2017
Dobrý den.
Chtěla bych touto cestou poděkovat celému týmu traumatologie za odbornou a starostlivou péči, kterou mne poskytli v době mé hospitalizace. Zvlášť bych chtěla poděkovat MUDr. Čechovi, který mne operoval a následně se ambulantně o mne staral.


Poděkování Gynekologicko-porodnickému oddělení

10.7. 2017
Vážený pane primáři Volku,
6.7.2017 ve 22.40 jsem při velmi náhlé a nesmírně bolestivé ledvinové kolice vyhledala pomoc na urgentním příjmu nemocnice v České Lípě. To co následovalo během krátké doby od příjmu po uložení na lůžko, mě opravdu šokovalo. Nikdy jsem se pane primáři nesetkala s tak rychlou bravurní souhrou a fundovanou pomocí jak lékařů tak zdravotních sester. Počínaje lékařkou ( nezapamatovala jsem si její jméno a patří jí hodně velký dík) a sester na příjmu Vašeho oddělení a následnou ohleduplnou a rychlou pomocí na lůžkové části. Dá se říci, že od vstupu do ordinace paní doktorky na příjmu, poskytnutí mi první pomoci v úporných nepopsatelných bolestech a přesunutí mě na lůžkovou část, uložení mě na lůžko (a poskytnutí mi další péče po celou noc), trvalo maximálně 20 minut. Péče, lidský přístup a odbornost byly po celý můj pobyt na Vašem oddělení samozřejmostí. Hospitalizována jsem byla od 6.7. do 9.7. a mým ošetřujícím lékařem po celou dobu byl pan doktor Hradec. Nemohu najít slova, jak poděkovat a na nikoho nezapomenout a stejně nebudu mít klid, že jsem tak učinila dostatečně! Prostě DĚKUJI a můžete být na svůj kolektiv lékařů i sester pyšný. Profesionalita a lidskost - klobouk dolů. A protože jsem poslechla rady doktora Hradce, výsledek se dostavil ještě v den propuštění - viz přílohy mailu. Není mi sice ještě nejlépe, ale úleva je značná a ten pocit, že se se mnou zacházelo jako s pacientem/člověkem v tísni......., je nepopsatelný. Poklona všem za dobře odvedenou práci i za to, že i v dnešní tak bídné době je lidskost a profesionalita na prvním místě. Jaroslava Ulčová, Ploužnice 9.7.2017

Poděkování
Ortopedie
26.6. 2017
Vážený pane řediteli, vážené vedení nemocnice,   
v prosinci 2016 jsem byla hospitalizována a operována za účelem výměny kyčelního kloubu na oddělení ortopedie. Ráda bych vyjádřila díky panu primáři a zaměstnancům oddělení za lidský přístup a výtečnou péči. 
S pozdravem
Ilona Šlajsová


Poděkování Interní oddělení
18.5. 2017
Dobrý den.
Chtěl bych poděkovat panu Mudr Holému z kardia. Byl jsem u vás od 06.05.do 15.05.17 na oddělení karidio pokoj č1 3 patro. Měl jsem asi týden aritmie a zatím vše dopadlo dobře. Jsem bez aritmii. Doufám že to vydrži. Vyřidte moje popděkováni panu doktorovi a všem sestřičkám na oddělení, byli všichni moc příjemní. Heger Antonín, Česká Lípa


Poděkování ARO
17.5. 2017
Vážený pane primáři, před krátkou dobou jste se vy a celý váš tým staral o našeho tátu Václava a asi lze celkem s jistotou tvrdit, že jste mu zachránili holý život. Vím, že bratr už vám posílal děkovný email, domluvili jsme se však, že bychom vám chtěli dát vědět i o dalším průběhu. Už jen z toho důvodu, kolik práce jste odvedli. Táta absolvoval v nemocnici Na Homolce hyperbarickou kůru, během které se viditelně zlepšil. Sice stále nejde dost dobře odhadnout, jaký bude jeho finální stav, ale v tuto dobu se zdá, že je zřejmě schopen nás poznat a částečně odpovídat kývnutím či zavrtěním hlavou. Již během jeho hospitalizace jsme se snažili zajistit nějaké vhodné místo pro intenzivní následnou péči, což se nám povedlo a tátu dnes v pořádku dopravili do zařízení Anesan v Českém Brodě, kam to za ním budeme mít i blízko na návštěvy. Ještě jednou bych vám všem tedy chtěl poděkovat a vyjádřit svou vděčnost, která se pouhými slovy popisuje jen těžko. Přesto, že jsem email směřoval vám, pane primáři, moc bych stál o to, kdyby se mohl dostat ke komukoliv, kdo se zasadil o tátův současný stav a koho by mohl zajímat. Děkuji. S úctou, Jan Žídek 


Poděkování traumatologie
Dobrý den,
tímto bych chtěl poděkovat MUDr. Čechovi z traumatologického oddělení, za jeho lidskost,vstřícnost,empatie. S ohledem na moje pracovní vytížení, mi bylo ze strany pana doktora vyhověno a vzhledem k mému zdravotnímu stavu mi byl zajištěn brzký termín operace a následná pooperační péče. Děkuji. Martin Skružný.


Poděkování Chirurgie
Dobrý den,
za celou naší rodinu děkuji za skvělý profesionální a zároveň velmi empatický přístup, Vašeho personálu na oddělení chirurgie a JIP chirurgie, který se staral o mého manžela. Manžel byl hospitalizovaný  k resekci střev. Operoval ho pan primář Verner, na kterého jsem slyšela jen chválu a opravdu je to lékař na svém místě.
Ještě jednou moc děkujeme za péči, Lucie Žáková s rodinou


Poděkování ARO
Dobrý den,
obracíme se na Vás po posledním telefonickém kontaktu s Vaší kolegyní MUDr. Středovou. V tuto chvíli nelze nereagovat a to i přesto, že zdaleka nejsme na konci dlouhé cesty.
Dne 14.4.2017 byl v nemocnici Česká Lípa hospitalizován náš táta p. Václav Žídek. Jeho stav byl a stále je velmi vážný. Nicméně péče, kterou věnuje celý personál ARO či chirurgie je úžasná a obdivuhodná (od náročného zákroku na operačním sále, přes záchranu základních životních funkcí až po péči zdravotních sester). Chodíme na návštěvy či telefonujeme každý den a někdy i vícekrát za jeden den a vždy se nám dostane vlídného a lidského přijetí. Na tátovi je vidět, že je v dobrých rukách a my bychom Vám rádi za celou rodinu za Vaší dosavadní péči a práci poděkovali.A proč nás přiměl k reakci právě telefonát s Dr. Středovou? Její lidský, srozumitelný a empatický přístup je opravdovým příkladem v chování a jednání s příbuznými pacientů. Přejeme Vám mnoho spokojených pacientů a fandíme Vaší práci, za celou rodinu synové Ondra a Honza.


Poděkování Centrální příjem
Dobrý den,
touto cestou bych rád poděkoval MUDr. Čechovi, který měl službu na centrálním příjmu v NsP Česká Lípa dne 18.4.2017 okolo 16:00 h, Tento lékař by měl jít příkladem pro spolupráci mezi složkami IZS, neboť na naši žádost k vyšetření TOXI řidiče, vykonal vyšetření se všemi záležitostmi vážně příkladně, jakožto žádný jiný lékař v NsP. Těšíme se na další spolupráci s lékařem MUDr. Čechem a děkujeme za vstřícný přístup.
Za PČR, Územní Odbor Česká Lípa Obvodní Oddělení Žandov pprap: Jiří Jaroš


Poděkování Ortopedicko-traumatologické oddělení

Vážený pane primáři.
Vážená paní vrchní sestro.
Velice rád bych Vám chtěl poděkovat, za péči Vás a Vašich lékařů. Podstoupil jsem u Vás artroskopii pravého kolene. Taková malá videohra, jak to nazvala jedna z Vašich kolegyň :) Teď již jen čekám na výstupní papíry a pojedu dom. Díky skvělé práci Vás a Vašich kolegů, jsem se velmi rychle vrátil na nohy a mohu co nejdříve jít pracovat s naším vínem, počasí se nás neptá a žádá si nás :). Zákrok mi sice jenom poukázal na větší problém kolene, který musím následně řešit s panem doktorem Janatou, který mi zajistil možnost zákroku ve Vaší nemocnici, ale právě rychlého návratu na vlastní nohy si nejvíce cením. Potvrdilo se mi to, jaké reference na Vás a Vaše kolegy mám. Jste tým lékařů považovaný za kapacity severozápadních čech.
Dovolím si pár slov k oddělení. Až na pár vyjímek, Váš zdravotní personál, sestřičky, fyzioterapeuti a pan sanitář jsou super lidi. My lidé, kteří přijdeme do nemocnice jednou za čas. Jsme z toho vykuleni a s obavou očekáváme co se bude dít. Chápu, že to musí být pro sestřičky nejvíce náročné, vlastně situace napodobuje narození dítěte, Jenom kouká co se to tu dějě s nemá slov a oni musí vždy ke každému hovořit jak k novorozeni a všichni jim musíme připadat jak blbci :) . Velmi náročné na psychiku, takže se nedivím těm, co už nemají náladu nebo i dokonce sílu se smát.
Byl bych však moc rád, kdyby má chvála padla na jednu sestřičku, bohužel nezmám jméno. Sloužila z 10. 3. na 11. 3. noční směnu, černovláska. Moc bych si přál, aby minimálně dostala slovní pochvalu. Jeji profesionální přistup kombinovaný s lidským přístupem, byl pro mne velmi pozitivní a zasloužící si motivaci do dalších let. Ne jen peníze člověk potřebuje dostávat za práci.
Poslední odstavec bych rád věnoval prostředí, v kterém poskytujete Vaši profesionální péči. Zde již bohužel musím být kritický. Ano jsme národ rozmlsaný a neustále žádáme velký luxus za málo peněz. Peníze stát/kraj mám, jen se mrhájí tam kde nejsou tolik prioritní. No budu kokrétní, při vstupu na pokoj číslo pět Vás čekají dveře, které si říkáte jaký pes ohlodal. Pak si odložíte do plechové skřínky osobní věci, a když za Vámi přijede rodina,nějaké ty dobroty. No k tomu snad jenom tolik. Plech, jeho záhyby, sváry jsou natolik porézní, což mi dáte za pravdu, že ani super uklizečka s vysokou školou není schopná hygienicky vyčisti. Jít na tolaletu je velkým zážitkem, temnota, smrad a nechuť být tam byť jenom vteřinu je opravdu zážitkem. “Jo luxusní je toaletní papír, zajímalo by mne kdo by ho chtěl mít doma :)" Věřím, že se Vám v budoucnu dostane více finančních prostředků a Vaše nemocnice získá i charakter příjemného prostředí. Pacienti se budou cítit lépe, Váš tým to bude jistě také více bavit a budou více pyšní na to, kde mohou vykonávat své životní poslání. Zasloužíte si to všichni co tu jste!
Ještě jednou díky.
Petr Bušanský

Poděkování provoznímu oddělení - úklid
Dobrý den.
Chodím na návštěvu do nemocnice a i dnes (o vikendu) mě mile překvapilo čisto, jaký má málokterá nemocnice. Proto prosím můj velký dík předejte oddělení úklidu za jejich skvělou praci (obzvlášť v tomhle pocasi).
Děkuji. 
Ing.Procházka.


Poděkování Ortopedicko-traumatologickému oddělení
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat celému týmu oddělení Traumatologie v Nemocnici Česká Lípa. Byla jsem na tomto oddělení hospitalizována, po pádu jsem si zlomila kotník a byla nutná operace.
Po celou dobu mého pobytu na tomto oddělení, celkem 11 dní, všechny sestřičky se chovaly velmi mile a profesionálně. Děkuji také lékařům a velice si vážím jejich práce.
K.Kapičková

Poděkování Oddělení pneumologie
Vážená paní primářko,
chci Vám nejen za sebe, ale za účastníky včerejší akce poděkovat za několikaletou spolupráci. Moc si toho vážíme. Můžeme být rádi, že se nám to včera povedlo, zájem lidí byl, hodnocení ode všech kladné - tak co víc si můžeme přát. Paní Boučková je příjemná, umí mluvit s lidmi, neúnavně vysvětluje. Tak ještě jednou DÍKY !
Přeji pohodové dny.
Eva Barkmanová
Na stránkách města www.mucl.cz na facebooku jsou fotky- sestřička v akci


Poděkování stravovacímu úseku
Dobrý den pane vedoucí stravování!
Chtěl bych vám jenom tolik napsat, že jsem měl na dětském oddělení přítelkyni a chodil za ní každý den a den co den si chválila jídlo, které dostávala a nikdy nechtěla ani od nás nic navíc, protože dostávala i svačiny a nic jí nechybělo!!!!!!
Moc děkuji že se tak staráte o nemocné děti a lidi.
Když jsem ležel já v nemocnici jinde, tak jsme měli každý den univerzální hnědou omáčku a svačiny žádné a už vůbec ne ovoce. Fandím vám a díky!!!!!!!!!
JL


Poděkování Gyn. -por. oddělení, ARO, novorozenecké odd.
Dobrý den,
v neděli 9.10. se nám v 19:23 akutním císařským řezem narodila dcerka Magdalenka. Stejně jako dva a půl roku zpátky skrz akutní SC u dcerky Adélky, bych i nyní za naši rodinu ráda poděkovala za skvělý profesionální a zároveň velmi empatický přístup Vašeho personálu, který se o mě a maličkou staral, který se nám věnoval a pečoval o nás.
Jedná se o personál porodnického oddělení, a to nejen dr. Haškové, dr. Hradce a PA Jiráskové, kteří se mnou byli přímo na sále, ale i všechny ostatní, kteří se o mě starali a kteří se mi věnovali na oddělení.
Dále jde o veškerý personál novorozeneckého oddělení, kde zvláštní poděkování patří sestřičce Zajíčkové, která mi pomohla splnit mé obrovské přání - přiložení miminka k prsu již na sále a dr. Steinbauerové za její skvělý přístup.
A v neposlední řadě bych ráda poděkovala i dr. Sklenářovi a sestřičce Kalinové z ARO oddělení, kteří mě na sále velice psychicky podrželi.
Ještě jednou moc děkujeme,
s pozdravem a přáním krásných dní
Iva a Josef Kovandovi
+ tentokrát Magdalenka (nar. 9.10. v 19:23)


Poděkování Ortopedicko- traumatologické oddělení
Dne 3.10.2016 jsem byl přijat na ortopedické oddělení na plánovanou operaci výměny kyčelního kloubu. Operace proběhla dne 4.10.2016 pod vedením primáře MUDr. Petra Gutwalda. Rád bych vyjádřil poděkování celému lékařskému týmu a všem sestřičkám za vstřícný, lidský a profesionální přístup.
Ještě jednou za vše velké díky, Pelc Josef


Poděkování Interní oddělení - endoskopie
Vážený pane řediteli,
dne 14.7. jsem na endoskopickém pracovišti Vaší nemocnice absolvovala vyšetření, které nepatří mezi nejpříjemnější.
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem pracovníkům, zdravotním sestřičkám a paní doktorce Faltové za profesionální, ale hlavně lidský přístup. I přes náročnost této profese panoval na pracovišti klid, vše mi bylo vysvětleno, což na mě působilo uklidňujícím dojmem a mé obavy se zmírnily na minimum. Je příjemné poznat, že v době, kdy se píše o krizi ve zdravotnictví, jsou lidé, kteří tuto profesi dělají rádi a jde jim hlavně o pacienty.
Ještě jednou děkuji celému týmu,
Markéta Štěpánová


Poděkování LDN a RHB
Vážený pane řediteli,
moje maminka p. Helena Jebavá je již potřetí hospitalizována na oddělení LDN 3A. Chtěla bych touto cestou poděkovat za péči,které se jí na tomto oddělení dostává. Je na velmi vysoké úrovni profesionální a i lidský přístup je v této době ojedinělý.
Její ošetřující lékařka MUDr. Horčíková je nejen skvělý odborník, ale i její přístup k pacientům je v dnešní době výjimečný. Je vždy usměvavá,ochotná pomocí a vyslechnout své pacienty i jejich rodiny.
Další,kdo by si rozhodně zasloužil pochvalu je rehabilitační sestra paní Marie Nováková. Maminka trpí elefantiázou nohou a ona jí vždy po odeznění otoků dokáže znovu rozchodit a rozcvičit tak,že maminka je znovu zcela soběstačná. Má vždy dobrou náladu,je plná elánu a víry,že zase bude všechno v pořádku. A svý přístupem motivuje své pacienty k tomu,aby se nevzdávali a bojovali.
Veliké uznání a poděkování patří i všem sestrám za jejich péči,obětavost,laskavost. Přestože je jejich práce velmi namáhavá a obtížná,někteří pacienti jsou na ně zlí,hrubí a někdy i sprostí,neztrácejí úsměv a o každého pacienta se obětavě starají. Za všechny bych jmenovala staniční sestru,sestru Šárku,Haničku,Janu,Aničku a i všem ostatním patří veliké poděkování a uznání.
A v neposlední řadě bych ráda poděkovala panu primáři, bez kterého by tohle všechno nemohlo tak skvěle fungovat.
Helena Pelčáková
Zákupy 19.7.2016


Poděkování Ortopedicko - traumatologickému oddělení a ARO
Dobrý den,
dne 5. 6. 2016 jsem byla přijata na ortopedické oddělení na plánovanou operaci haluxu levé nohy. Operace proběhla dne 6. 6. 2016 pod vedením Mudr. Daďi.
Ráda bych vyjádřila poděkování veškerému personálu oddělení za milý, vstřícný a profesionální přístup, kdy já jako pacient jsem v nejmenším neměla pocit, že bych sestřičky ani ostatní personál obtěžovala, naopak se samy stále ptaly, zda něco nepotřebuji, nemají mi pomoct v sebeobsluze, zda podané léky na bolest jsou dostačující, atd...
Můj velký dík tedy patří Mudr. Daďovi, ošetřujícím lékařům, všem sestrám, sanitářkám i paní uklízečce. Stejně tak za laskavý přístup děkuji Mudr. Motlíkovi z oddělení ARO a paní doktorce z ARO, která byla u mojí operace přítomna (jméno bohužel nevím).
S pozdravem a přáním hezkého dne
Miroslava Šlachtová


Poděkování stravovacímu úseku
Dobrý den pane generální řediteli,
dovolte mi pár děkovných slov. Prostřednictvím emailu bych chtěl vyslov OBDIV a PODĚKOVÁNÍ.
Byla jsem hospitalizována u Vás v nemocnici a nestačila jsem se divit, jak může chutnat, vypadat a mít nápaditost nemocniční strava. Bohužel mám tu možnost porovnat více nemocnic s Vaší a dovlilila bych si tvridt, že Vaše jídla jsou zcela bezkonkurenční a v dnešní době možná i výjimečná a to beru v potaz i to, že kolikrát se člověk nenají spokojeně aniv restauracích, fastfoodech, za co se ke všemu platí. Velké díky a OBDIV patří celému Vašemu týmu, který tohle má na starosti. Je vidět, že to dělají lidi s citem a rozumem (jak to máte v logu nemocnice). Chuť a pestrost na 1* a porce maximálně dostačující a nejvíce jsem byla překvapena, že pacienti dostávají i svačiny co se mi nikde nestalo!!!
Přeji Vám i Vašim podřízeným hodně spokojených byť nemocných pacientů a ještě JEDNOU VELKÉ D´9KY!!!Budu Věřit, že se tento email dostane k lidem, kteří se na tom pod Vaším vedením podílejí a mimo jiné nesou velikou zodpovědnnost a doufám, že to každý bude brát jako pozitivní zpětnou vazbu od nemocných lidí!
Se srdečným pozdravem
Bc. Eliška B., Cvikov

Poděkování D
ětské oddělení - JIP
Dobrý den,
chtěla bych upřímně poděkovat oddělení dětské JIP, celému personálu, který svou práci dělá na výborné úrovni, s laskavým lidským přístupem, který mě a mé dceři zpříjemňoval celý pobyt.
Moc děkuji za péči, za vlídná slova a za každý úsměv :
S pozdravem
Nikol a Klaudie Šárovcovi


Poděkování Ortopedicko - traumatologickému oddělení
Dobrý den pane primáři,
chtěla bych Vám poděkovat za Vaši ochotu a vstřícnost.
A zároveň bych chtěla pochválit Vaše spolupracovníky, všichni byli velmi milí, ochotní a k pacientům se chovali prostě skvěle.
Děkuji mnohokrát.
S pozdravem
Borovičková Iveta
Jíša s.r.o.
V České  Lípě dne 28.4. 2016


Poděkování PNE
Vážený pane řediteli,
ráda bych za sebe i svého manžela Josefa Fišara touto cestou poděkovala paní primářce MUDr. Magdaleně Popelkové a sestřičkám z plicního oddělení zdejší Polikliniky za profesionální, vstřícný, ale i lidský přístup k pacientům.
Oba již mnoho let ambulantně na toto oddělení docházíme a vždy, i přes jejich každodenní velkou vytíženost, se zde setkáváme jen s vlídností, trpělivostí a prvotřídní péčí, která by se mohla stát vzorem i ostatním zdravotnickým zařízením.
Přeji těmto skutečným profesionálům, jejich oddělením, ale i celé Vaší nemocnici hodně zdaru a úspěchů v další činnosti na zdravotnickém poli a co nejvíce uzdravených a spokojených pacientů, jako jsme my.
S pozdravem
Mgr. Gabriela Fišarová
V České Lípě 19. 3. 2016


Poděkování LDN
V Novém Boru 8. 3. 2016
Loni na podzim mému manželovi diagnostikovali rakovinu slinivky. V této pro nás těžké chvíli nám nabídl svoji pomoc Hospic sv. Zdislavy pobočka Česká Lípa.
Manžel byl umístěn na Rodinný pokoj, jedná se o jednolůžkový pokoj s příslušenstvím, vybavený televizí, mikrovlnkou, ledničkou atd.
Pokoj je umístěn přímo v nemocnici Česká Lípa, odd. 3A LDN.
Ráda bych poděkovala celému kolektivu sester, lékařů a ostatních pracovníků, kteří se o manžela starali a pomohli mu v těžkých chvílích.
Rodinní příslušníci jej mohli kdykoliv navštěvovat a trávit s ním poslední dny.
Díky vedoucí koordinátorce Markétě Chýlkové a její kolegyni Ivoně Ježkové odcházelmanžel důstojně a smířený.
Obě si našly čas popovídat si s ním i se mnou o věcech, které nás trápily, přidaly odbornou radu i slova útěchy.
Jana Bartošová


Poděkování porodnice

Vážení,
dovolte nám prosím vyjádřit veliký dík Gynekologicko-porodnickému oddělení a Oddělení Pediatrie (dětské a novorozenecké) nemocnice v České Lípě.
19.2.2016 se nám narodila dcera Darina Budinská. A my jsme nadšeni nejen z dcery, nýbrž i z celého průběhu jejího příchodu na svět. Postoj před, během i po porodu byl vskutku profesionální, vstřícný a velmi přívětivý. Cítili jsme se klidně a v takřka domácké atmosféře nám byla poskytována naprosto prvotřídní péče a podpora. Obzvláště v klíčových momentech jsme nabyli jistoty, že vše probíhá v souladu s přírodou za přispění moderní medicíny a lidského až, a to bez nadsázky, přátelského přístupu. Ani známka pochyb.
V životě člověka je jen málo okamžiků, které ve srovnání s jeho délkou trvají tak krátce a přesto mají na jeho vývoj tak zásadní vliv. V porodnici v České Lípě se dokážou v těchto chvílích chovat náležitě odborně a svojí role při porodu se zhostit bravurně.
Ač se to zdá být samozřejmostí, ne ve všech situacích tomu tak je, a proto je velmi důležité si toto uvědomit a být vděčný, že právě v porodnici v České Lípě to funguje na jedničku.
Zvláštní dík patří:
Předporodní péče:
MUDr. Aneta Procházková
Vedení porodu:
Porodní asistentka Renata Váchová
MUDr. David Hradec
Péče o novorozeně:
Ivana Adamcová
Hana Málková
Ještě jednou díky!
Za dceru Darinku rodiče Valentina a Marek Budinský ze Starých Splavů


Poděkování PNE
Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala veškerému personálu plicního oddělení pod vedením paní primářky MUDr. Popelkové za ukázkovou péči, vstřícnost, otevřenost a snahu maximálně nám pacientům vyjít vstříc. Plně si uvědomuji a vnímám, jak v průběhu let přibývají další a další pacienti, že se nám plní čekárny k prasknutí, a že zkrátka kapacity (nejen) plicního oddělení jsou naplněny až na půdu. Ale i přes to nejen mě, ale všem pacientům je věnována potřebná péče a lidský přístup. Již mnohokrát mi na tomto oddělení velmi pomohli, a já zas mohla prostě a jednoduše dál fungovat v soukromém i profesním životě. A za to ta trocha čekání "než přijdu na řadu" přeci stojí, ne?! :-) Paní primařko, velmi děkuji. Je to již bezmála 20 let, co Vás pravidelně navštěvuji.
Vaše pacientka M.M.


Poděkování Interní oddělení - Endoskopie
Vážený pane řediteli,
dovolte, abych Vám pogratulovala k Vašim zaměstnancům na endoskopii.
Bála jsem se toho vyšetření, ale když bylo ukončení ani se mi nechtělo odejít.
Mudr. Faltová Jiřina, s. Štainerová Alexandra, s. Smolíková Eva mi vysvětlili vše co bude následovat velice jemně a podrobně.
Jedna mi držela ruku a druhá za rameno a hladila mně.
Nikdy jsem takovy jemny přístup nezažila.
Děkuji Preisslerová Ludmila.
Srní u Č. Lípy


Poděkování Plicní oddělení - elektronické služby
Dobrý den, chci jen vyjádřit poděkování za elektronické služby na plicním oddělení této nemocnice. Velice jsem uvítala objednávání léků a vyšetření na určitou hodinu. Jsem pacientka s depresí a sociální fobií a toto mi velice pomáhá.
Děkuji Weingärtnerová


Poděkování LDN
Vážený pane řediteli,
měl jsem ve Vaší nemocnici strýce pana Josefa Okrajka ( 26. 8. 1931 ), který na oddělení LDN dne 25.12.2015 zemřel.
 Vážený pane řediteli,
chtěl bych Vás požádat o tlumočení velkého poděkování za péči, kterou Vaší zaměstnanci věnovali mému strýci, a to po celou dobu léčby. Byl jsem nesmírně potěšen, že strýc byl velmi spokojen s péčí a nikdy nevyjádřil připomínky k poskytováné péči. Naše situace (s mou ženou a se synem) byla o to složitější, že my bydlíme v okrese Olomouc a nebylo v našich možnostech strýce navštěvovat každodenně. Moc nám ve všem pomohla paní Rejchertová, sociální sestra, se kterou jsme byli v neustálém kontaktu, a která nás informovala o stavu a potřebách našeho strýce. Na základě jejího doporučení jsme zajistili potřebné prostředky ( hygienické, atd. ).
Velmi děkujeme všem zdravotním sestrám na oddělení LDN za vše co vykonaly ve prospěch našeho strýce, někdy i nad rámec povinností. Sestry byly vždy ochotné, usměvavé, což nemocným velmi pomáhá. Prosím, abyste vyjádřil velké poděkování panu primáři MUDr. Nikolaji Štaňkovi, který nás vždy ochotně přijal a vysvětlil nám stav našeho strýce.
Jen jsme byli trošku překvapeni, že nám dvě paní doktorky nedovolily o víkendu navštívit strýce ani 20 minut před 14. hodinou, kdy začíná oficiální čas navštěv. Nám se jednalo pouze o možnost dřívejší návštěvy, abychom mohli dříve odjet a dostat se domů trošku dříve, ale respektovali jsme přístup doktorek.
 Děkujeme hlavně panu MUDR. Štaňkovi, paní Rejchertové a všem sestrám na oddělení LDN.
S upřímným pozdravem
J.O. a M. O.


Poděkování Gynekologicko - porodnické oddělení
Dne 31.12. 2015 jsem u vás v nemocnici přivedla na svět svoji třetí dceru Emmu. Chtěla bych touto cestou poděkovat kolektivu na porodním sále, jmenovitě sestřičce Renatě Váchové a paní doktorce Procházkové. Jsem ráda, že naše porodnice je na tak skvělé úrovni a má super kvalifikovaný personál. Porod proběhl bez problémů a hladce. Personál byl velice milý,celou dobu se nám maximálně věnoval,byl nám oporou a opravdu jsme si připadaly jako doma.
Chtěla bych poděkovat i personálu na novorozeneckém a porodnickém oddělení.
Mockrát děkujeme za vše.
Vaše věrná rodička
ŠDOperační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)