Prohloubení spolupráce se seniory

TISKOVÁ ZPRÁVA

Česká Lípa 1. prosince 2017

Oddělení lůžek následné péče a Sociálních lůžek rozšířilo v rámci projektu „Děti seniorům, senioři dětem“ spolupráci s místní Mateřskou školou Šikulka.

Kromě vystoupení dětí, která zde pravidelně probíhají, se budou děti aktivně podílet na trávení volného času s místními seniory. „Nová spolupráce konkrétně spočívá v navázání přímé komunikace mezi generací předškolních dětí a seniorů,“ vysvětlila vrchní sestra obou oddělení Lenka Caklová.

V tomto týdnu se uskutečnilo první dopolední setkání dětí a seniorů, společně se podíleli na výrobě vánočních ozdob. Dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře ergoterapeutické místnosti za dohledu paní učitelky z mateřské školy i zaměstnanců českolipské nemocnice. „Výsledek byl úžasný. Poměrně rychle došlo ke komunikačnímu propojení mezi dětmi a seniory a předvánoční témata Ježíšek a vánoční dárky se staly hlavním společném tématem,“ zhodnotila první setkání Lenka Caklová.

Další shledání by mělo proběhnout ještě těsně před vánoci, kdy by společným tématem byly koledy, zpěv a opět vánoční vyprávění.

 

 

 Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)