Cena Ď

Česká Lípa 6. března 2018

Držitelkou městského kola Ceny Ď se stala studentka českolipského gymnázia Barbora Sukovatá. Tu nominovala Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa za téměř dvouletou spolupráci se seniory z Oddělení sociálních lůžek.

Cenu převzala, za přítomnosti zakladatele ocenění Richarda Langera a ostatních kandidátů a nominujících, z rukou starostky města Česká Lípa Mgr. Romany Žatecké. Studentka uspěla z celkem 10 nominací.

Studentka 3. ročníku Gymnázia v České Lípě pravidelně navštěvuje seniory z Oddělení sociálních lůžek nemocnice. Věnuje jim zde svůj volný čas, a to včetně prázdnin. Slečna Barbora seniorům předčítá z knih, hraje s nimi společenské hry nebo si jen tak povídá a samozřejmě také naslouchá jejich myšlenkám. „Takovýto mladý člověk, který se o své mládí dokáže podělit, věnuje svůj čas potřebným a v některých případech i naváže křehké pouto, si jistě zaslouží velké Ď,“ uvedl v nominaci generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek.

Ve městě Česká Lípa se v letošním roce udělovala cena poprvé, má však již 18 letou tradici. Ocenění patří lidem - mecenášům, dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají v oblastech kultury, charity, vědy nebo vzdělávání.