Nemocnice začala s výměnou signalizace

ze dne 6. února 2015
Nemocnice začala s výměnou signalizace

Technici začali instalovat kvalitní dorozumívací zařízení a signalizační systém mezi pacienty a zdravotníky v českolipské nemocnici. Novinka po dokončení změní k lepšímu pobyt nemocných na lůžkových odděleních nemocnice. I práci ošetřujícího personálu.

Zastaralou výbavu, která trápila pacienty i sestry již nahradili v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení v osmém patře, na neurologii ve druhém patře a na interním oddělení.

Probíhající modernizaci umožňuje dobře připravený projekt Komunikace a mobilita bez bariér, na který českolipská nemocnice vloni získala dotaci téměř 6 milionů korun (5 989 500,00 Kč včetně DPH) z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod, 39. kolo výzvy - oblast podpory 2.2.

Projekt má v plánu zabezpečit modernizaci přístrojového vybavení na všech lůžkových odděleních NsP. Konkrétně komunikačního a signalizačního systému „sestra – pacient“, který zajišťuje hovorový, optický a akustický kontakt pacienta na lůžku s ošetřujícím personálem. Nová technika umožní obousměrnou komunikaci mezi pacientem a zdravotní sestrou a přivolání obsluhy k pacientovi na pokoj nebo sociální zařízení. Užitečná je i světelná signalizace na chodbách oddělení. Moderní komunikační systém zároveň umožní pacientům poslech zábavného, rozhlasového programu.

Neméně významnou součástí tohoto projektu je také obměna lůžkového vybavení NsP, kterou velmi přivítají pacienti i zdravotníci. Dosloužilé postele pro nemocné nahradí do poloviny letošního roku celkem 100 nemocničních polohovacích lůžek. Stará lůžka budou za nová vyměňována napříč celou nemocnicí.

Petr Pokorný
tiskový mluvčí, Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.
Purkyňova 1849, 470 77 Česká Lípa
tel. 487 954 294, mobil: 739 500 436