100 let v bílém plášti

TISKOVÁ ZPRÁVA 

Česká Lípa 7. května 2019

V přízemí budovy polikliniky českolipské nemocnice si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu s názvem „100 let v bílém plášti.“ Výstavu připravil a ke stému výročí republiky v loňském roce nejprve představil ve svém sídle Liberecký kraj. 

Konkrétně se jedná o Odbor zdravotnictví Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. V roce letošním je pak výstava představována v jednotlivých zdravotnických zařízení po celém kraji.

„I my v České Lípě rádi představíme našim pacientům a návštěvníkům putovní výstavu, díky které se mohou seznámit s historickou  podobou i vývojem jednotlivých zdravotnických zařízení v našem kraji,“ řekl na adresu výstavy generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek.

Českolipská nemocnice je prezentována na dvou výstavních panelech, kde se všichni mohou seznámit například s historií její výstavby i se současnou podobou. Kromě nemocnice v České Lípě je na panelech zachycena liberecká nemocnice, nemocnice v Jablonci nad Nisou, Semilech nebo Jilemnici, najdete zde informace o léčebně ve Cvikově i dalších zdravotnických zařízení Libereckého kraje. V neposlední řadě jsou zde představena také lázeňská centra nebo zdravotnické školy regionu.Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)