Život v kufříku pokračuje

Česká Lípa 15. října 2019

Novorozenecké oddělení českolipské nemocnice získalo v rámci projektu Život v kufříku celkem 10 dalších kufříků.

Ty slouží dětem, které jsou po narození z různých důvodů odloučeny od svých biologických rodičů. Do projektu, jehož realizátorem je Nadační fond LA VIDA LOCA, je českolipská nemocnice zapojena již druhým rokem.
Projekt ve své faktické podobě přináší praktický kufřík, který obsahuje co nejdetailnější a nejpestřejší informace a „suvenýry“ spojené s dobou narození miminka. Najdou se zde údaje o narození miminka, jsou zde popsány jeho první dny, informace o ošetřujícím personálu, první zásadní okamžiky po narození miminka a v neposlední řadě také fotografie z prvních dnů. Kufříky, které k nám tentokráte přivezly dobrovolnice nadačního fondu, obsahují také praktické dárky jako ručně vyrobené hračky, pletený obleček, dudlík, lahvičku, fotoalbum a památníček.