Modernizace chirurgie

TISKOVÁ ZPRÁVA 

Česká Lípa 28. listopadu 2019

Českolipská nemocnice pokračuje v rekonstrukci a modernizaci dalšího svého oddělení. Po Gynekologicko-porodnickém oddělení přišlo na řadu Chirurgické oddělení.

Toto lůžkové oddělení v současné době prochází kompletní modernizací, nové budou jak pokoje pro pacienty, jejich vybavení, tak také zázemí pro pacienty a zdravotníky. V rámci akce jsou realizovány například nové podlahy, podhledy, elektrické rozvody i rozvody medicinálních plynů, nová výmalba. V neposlední řadě zde budou  vybudována také nové sociální zázemí nebo nová sesterna.

Finanční prostředky ve výši 8 mil. Kč poskytne na tuto rozsáhlou modernizaci a rekonstrukci českolipské nemocnici její akcionář, Liberecký kraj. Nemocnice pak opět oslovovala okolní města a obce, soukromé donátory, aby se stali partnery projektu. Poděkování zde patří městu Česká Lípa, kdy zastupitelstvo města schválilo na tuto akci dotaci ve výši 900 tis. Kč, významný příspěvek ve výši 300 tis. Kč již schválilo také zastupitelstvo města Nový Bor, 100 tis. Kč poskytlo nemocnici město Doksy, obec Horní Libchava poté 20 tis. Kč a obec Okna 10 tis. Kč.  

Chirurgie  (IMG_2265.JPG) 

Chirurgie  (IMG_2266.JPG)Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)