Předporodní kurzy 2017

Česká Lípa 20.prosince 2016

Novorozenecké oddělení českolipské nemocnice připravilo i pro rok 2017 termíny předporodních kurzů pro budoucí maminky.

Ty se konají pravidelně Kurzy pro budoucí maminky se konají v 8. patře budovy českolipské nemocnice každé 3 týdny, vždy v pondělí od 13 hodin.

Na tyto kurzy je nutno se předem telefonicky objednat na telefonním čísle 487 954 840.

TERMÍNY: 9. ledna, 30. ledna, 20. února, 13. března, 3. dubna, 24. dubna, 15. května, 5. června, 26. června, 17. července, 7. srpna, 28. srpna, 18. září, 9. října, 30. října, 20. listopadu, 9. prosince 2017.

PROGRAM:

Provedeme Vás krok za krokem prvními minutami života Vašeho miminka, seznámíme Vás s průběhem hospitalizace na našem oddělení a vyšetřeními, která miminko v porodnici čekají. Poradíme, co si vzít  sebou do porodnice, jaké jsou nové trendy v péči o novorozence.

Dozvíte se o zdravé výživě těhotné a kojící maminky, promluvíme si o fyziologii kojení, procesu laktace, seznámíme Vás s pomůckami na kojení. Provedeme praktický nácvik poloh při kojení s panenkou. Nabízíme možnost vyšetření prsou se zaměřením na vpáčené bradavky.

Tématem kurzu je i prevence SIDS (Syndrom náhlého úmrtí kojence).

Na závěr nabízíme prohlídku novorozeneckého oddělení.

Případné dotazy zodpoví na lince 487 954 840 staniční sestra Monika Svobodová.

Cena za jednorázový kurz 200,- Kč. Platba vždy předem na pokladnách NsP.

Monoblok – velká budova nemocnice – hlavní vchod – přízemí Informace

Poliklinika 2. patro.