Stabilizace Chirurgického oddělení

Česká Lípa 6. března 2017

Chirurgické oddělení českolipské nemocnice je opět stabilní. 9. března nastupuje do pozice nového primáře oddělení MUDr. Tomáš Verner, další tři chirurgové stáhli své avizované výpovědi a na oddělení zůstávají i nadále pracovat.

Od 9. března budou v českolipské nemocnici prováděny opět akutní i plánované operace, v provozu budou také veškeré porady, indikační, proktologická, mammologická a urologická. Dle potřeby zůstává také v platnosti dohoda mezi českolipskou nemocnicí a Krajskou nemocnicí v Liberci o možném posílení chirurgického týmu. Chirurgové z Liberce budou na domluvené výkony dle aktuální situace do České Lípy dojíždět.

„Oddělení bude od tohoto data navíc fungovat ve zvýšené kvalitě, nový primář nám přináší možnosti nové operativy, zejména co se týče laparoskopických operace,“ shrnuje ředitel pro zdravotní obory českolipské nemocnice MUDr. Lubor Picmaus.